آشنایی با مراحل رنگ آمیزی ساختمان نوساز

مراحل رنگ آمیزی ساخـتمان

رنگ آمیزی ساختمان را به آسانی می توان به یکی از عمده ترین راه ها برای ساخت یک محیطی جدید در ساختمان به شمار آورد چرا که هر آپارتمان و منزلی بعد از مدت زمانی حال و هوای خسته کننده و کسالت باری را به خود می گیرد .

مطلوب ترین راه وضع تغییر در پیرامون آن خانه نقاشی ساختمان می باشد. از سوی دیگر این کار را می توان یکی از مقرون به صرفه ترین شیوه ها برای وضع تغییر و تحولات در پیرامون یک ساختمان دانست.

رنگ آمیزی آپارتمان های تازه ساخت با رنگ آمیزی یک خانه قدیمی کاملا فرق دارد. نقاشی ساختمان تازه ساز معمولا کاری سخت، زمان بر و به مصالح بیشتری احتیاج دارد در این مبحث مراحل نقاشی ساختمان را یک به یک توضیح خواهیم داد.

 

لیسه کشی و سنباده

در آغاز کار بایستی دیوار ها را لیسی کشی نمود تا گچ های زیادی که بر روی دیوار است بریزند و گوشه های دیوار را با سمباده صاف نمایید، زمان لیسه کشی اگر شکافی را بر روی دیوار دیدید مطلوب است آن را باز نمایید. در این مرحله میبایستی چارچوب ها را پاکیزه نمایید.

روغن زیر کار

پس کار لیسه کشی و سنباده بایستی روغن زدن در زیر کار را آغاز نمایید، توجه نمایید که کلیه قشر دیوار و سقف را بایستی به روغن آغشته نمایید.

پیش شروع روغن کاری لازم است کف زمین را با پلاستیکی پوشش دهید تا روغن بر روی سرامیک یا سنگ ها نریزد مخصوصا اگر این کار را با غلتک انجام می دهید.

بتونه کاری

بعد از روغن کاری از دیگر مراحل نقاشی ساختمان بتونه کاری می باشد. بعد از تهیه بتونه آن را بر روی سقف و دیوار بکشید، اگر احساس کردید موج روی گچ بسیار است این کار را یک بار به صورت افقی و یک بار به صورت عمودی انجام دهید تا به میزان کافی این موج ها از بین رفته و دیوار صاف و یکدست شود.

آستر اول نقاشی کردن ساختمان

بعد از اتمام بتونه کاری و خشک شدن آن بایستی سندباد و استر را اعمال نمایید، همواره برای سقف بهتر است از رنگ پلاستیک و از رنگ روغنی برای دیوار استفاده نمایید.

لکه گیری محل نقاشی

بعد از اعمال استر اول و خشک شدن آن بایستی به لکه گیری بپردازید، در این وهله بایستی کلیه ایراد های مربوط به سقف و دیوار رفع شود تا مراحل پایانی صورت گیرند.

آستر دوم

برای نقاشی ساختمان بایستی کلیه مراحل مو به مو انجام شوند تا یک رنگ زیبا و بی نقص را برای خانه خود ایجاد نمایید. بعد از لکه گیری بهتر است سنباده کاری هم صورت گیرد، برای بهتر شدن کار یک دستمال نم دار هم بر روی کل دیوار بکشید و بعد از آن استر دوم را اعمال نمایید.

رنگ رویه

پایانی ترین مراحل نقاشی ساختمان رنگ رویه می باشد که بعد از استر دوم و زمانی که رطوبت آن کشیده شده، مجدد به صورت سطحی یک سمباده بکشید و در پایان کار رنگ رویه را اعمال نمایید.

عوامل موثر بر قیمت رنگ آمیزی

بی شک یکی از روش های بازسازی منزل و آپارتمان و وضع تحولات جدید در پیرامون و دکور خانه نقاشی ساختمان است.

به مرور زمان به دلیل صدمه های حاصل از جابجایی لوازم منزل و یا صدمه هایی که بچه ها امکان دارد به در و دیوار بزنند ساختمان به نقاشی جدید نیاز پیدا می کند.

برخی اوقات هم رنگ پیشین آپارتمان سالم است ولی تغییر دکور سبب می شود که شخص به فکر تحولاتی در ساختمان من جمله رنگ در و دیوار بیافتد. در هر صورت عوض نمودن رنگ محوطه ای که در آن زندگی می کنید بسیار اثربخش است.

 

زمان مناسب برای رنگ آمیزی

ایرانی ها معمولا سالانه پیش از سال نو دوست دارند تغییرات موثری را در دکور خانه ایجاد نمایند که این تحولات مثبت می تواند تعویض وسایل خانه یا تعویض رنگ در و دیوار ها باشد.

برخی از خانواده ها که در انتظار فرزند جدید می باشند هم امکان دارد به فکر نقاشی ساختمان یا فقط تغییر رنگ اتاق کودک باشند.

امکان دارد برای هر کسی پیش بیاید زمانی که در پی خانه هستند، خانه دلخواهتان عینا در همان مسیر و همان متراژی باشد که مدنظر شما است ولی رنگ در و دیوار آن مطلوب و زیبا نیست یا اینکه خیلی دچار صدمه شده است.

در این صورت می توانید با گفتگو با مالک خانه به توافق برسید که با نقاشی ساختمان رنگ و رویی جدید و زیبا به خانه مورد نظرتان بدهید.

 

قیمت رنگ آمیزی

بعد از اینکه تصمیم مربوط به رنگ آمیزی ساختمان قطعی شد نخستین موضوعی که مورد توجه واقع می شود قیمت نقاشی ساختمان است. نخست بایستی هزینه مربوط به این عمل را ارزیابی نمایید.

رنگ آمیزی ساختمان قیمت پایان یافته ای را برای شما خواهد داشت که بایستی آن را با میزان وجهی که برای این مسئله کنار گذاشته اید را وارسی نمایید.

افزون بر آگاهی از قیمت روز رنگ آمیزی ساختمان بایستی از دستمزد نقاش ساختمان هم آگاهی پیدا نمود. پیش از انجام این کار بایستی کلیه جوانب را ارزیابی نمود. عمده ترین مواردی که بایستی برای ارزیابی قیمت نقاشی ساختمان دانست عبارتند از:

• آگاهی از اجرت رنگ آمیزی ساختمان

• نرخ رنگ آمیزی ساختمان با مصالح

• نرخ نقاشی ساختمان بدون مصالح

• آگاهی از شیوه ارزیابی نرخ رنگ آمیزی ساختمان

 

عوامل موثر بر قیمت رنگ آمیزی

از عوامل موثر بر قیمت رنگ آمیزی ساختمان نوع رنگ می باشد

بایستی به این مسئله توجه نمود که رنگ های ساختمانی متنوعی در بازار موجود می باشند که مطابق نوع و سطح کیفی رنگ مسلما قیمت های متمایزی دارند.

به عنوان مثال نرخ رنگ اکریلیک با دقت به سطح کیفی متمایزی که دارد از نرخ رنگ روغن بیشتر است.

•متراژ فضا هم بر نرخ نقاشی ساختمان تاثیر گذار است. امکان دارد برای شما هم این مسئله پیش آمده باشد که از خود سوال نمایید هزینه رنگ آمیزی ساختمان متری چند است؟

برای جواب به این سوال بایستی نرخ هر متر مربع رنگ آمیزی ساختمان را مطابق قیمت اتحادیه که عرضه می نماید محاسبه نمود.

شما در این قسمت با 2 عامل سر و کار دارید: نخست نرخ رنگ ساختمان که با توجه به نوع و سطح کیفی آن نرخ های متمایزی دارد و دوم نرخ نقاشی ساختمان

 

دستمزد نقاش

از دیگر عوامل موثر بر قیمت رنگ آمیزی ساختمان دستمزد نقاش ساختمان است. برای ارزیابی دقیق هزینه نقاشی آپارتمان بایستی نرخ رنگ و نرخ دستمزد در شهر های متنوع را با هم تطبیق داد.

نرخ رنگ آمیزی ساختمان در تهران به علل محلی یا شرایط آب و هوایی با نرخ رنگ آمیزی ساختمان در اصفهان کاملا متمایز است. پس برای تخمین این هزینه مسلما بایستی اجرت رنگ آمیزی ساختمان را در نظر گرفت.

از دیگر پارامتر هایی که پیش از آغاز کار رنگ آمیزی ساختمان بایستی مد نظر قرار داد ماهیت زمانی و فصلی است که در می خواهید این عمل را انجام دهید.

همواره در فصل های سرد سال کار دشواری را پیش رو دارید زیرا که به علت وضعیت آب و هوایی رنگ دیر تر خشک می شود و با کشدار شدن زمان نقاشی آپارتمان مقدار دستمزدی که برای این کار پرداخت می نمایید هم بیشتر خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button