آموزش نقاشــی کردن ساخــتمان با غلطک

آموزش نقاشــی کردن ساختــمان با غلطک

آموزش نقاشی ساختمان با غلطک،با حضور رنگ های اکریلیک، غلطک به یک وسیله عمده در صنعت نقاشی ساختمان مبدل شده است، در حقیقت می توان بیان نمود به دلیل به کارگیری آسان از آن و خیلی امتیازات دیگر سبب شد تا جانشینی مطلوب برای قلم مو شود.

با رونق و به کارگیری از غلطک، تحولی عظیم در حرفه نقاشی ساختمان ایجاد شده است و سبب بالاتر رفتن سرعت و سطح کیفی این کار شده است. حدود 10 سال است که به کارگیری از غلطک در میان رنگ کاران کشورمان توسعه یافته است.

اما گاها رنگ کارانی مشاهده می شوند که از قلم مو برای نقاشی بخش های مختلف استفاده می نمایند و دیدگاه مطلوبی در خصوص غلطک ندارند.

بهتر است بدانید که نقاشی ساختمان با غلطک معمولا نیاز به تبحر و مهارت ویژه ای دارد و در دنیا اشخاصی وجود دارند که در رنگ آمیزی ساختمان به عنوان رنگ کاران متبحر در غلطک کشیدن می باشند و این بدان مفهوم است که حرفه آنها غلطک کشیدن می باشد.

 

نقاشی با غلطک بهتر است یا قلم مو؟

این سوالی است که امکان دارد برای هر کسی پیش آید که آیا نقاشی ساختمان با غلطک بهتر است یا با قلم مو؟ بایستی عرض کنم این سوال از ریشه غلط می باشد.

این پرسش همانند این می باشد که از شخصی سوال نمایید دست بهتر است یا پا، موبایل بهتر است یا تبلت؟ عملکرد و استفاده هر کدام از این ابزار ها با یکدیگر متمایز است و این دو وسیله در نقاشی ساختمان به کار برده می شوند و تکمیل کننده کار همدیگر می باشند.

به این صورت که از غلطک برای قشر های صاف و پهن می توان استفاده نمود و از قلم مو برای بخش های تنگ، باریک، حاشیه ها و درزها می توان استفاده نمود. پس در نهایت می توان بیان نمود هر کدام به نوبه خود می توانند کار آمد و برای بخش های متنوع مخصوص به خود به کار برده شوند.

 

انواع غلطک

غلطک ها مخصوص نقاشی ساختمان در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند که از لحاظ ابعاد، اندازه، سطح کیفی، عملکرد، بلندی پرزها و قیمت با یکدیگر تفاوت دارند. این ابزار از لحاظ عملکرد به اقسام متنوعی تسهیم می شوند.

به عنوان مثال غلطک های گوشه زن که آنچنان استفاده ای ندارد و تنها دو مدل آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد که شامل غلطک مینی و غلطک معمولی می باشند، از غلطک مینی برای نواحی باریک و تنگ مانند رنگ کردن میان گچبری ها و پشت شوفاژ ها و غلطک معمولی برای دیوار ها به کار برده می شود و از لحاظ اندازه در چندین سایز نظیر ۱۰، ۲۰، ۲۳ سانتی متری در بازار موجود می باشند.

از امتیازات منحصر به فرد غلطک های ۲۰ و ۲۳ سانتی متری می توان به این مورد اشاره نمود که میزان زیادی از رنگ را برمی دارد و می توان هر دفعه که ابزار را درون رنگ می گذارید مقدار بیشتری از سطح را نقاشی نمایید.

 

نکات عمده در رنگ آمیزی با غلطک

در زمان نقاشی ساختمان به وسیله غلطک بهتر است نکات مهمی را مد نظر قرارداد که شامل:

•حفظ قشر مرطوب برای کلیه اعمال رنگ آمیزی بسیار حائز اهمیت است، خواه نقاشی یک درب باشد خواه نقاشی دیوار با ابزار. مضمون عمده این است که کار را بصورت مطلوبی انجام دهید و به حد لازم سریع کار نمایید تا همواره رنگ تازه را بر روی رنگ خشک نشده پیشین اجرا نمایید.

برای مثال اگر در وسط نقاشی برای استراحت دست نگه دارید و مجدد بعد از خشک شدن این قسمت آغاز به کار نمایید احتمال دارد یک نشانه کم و بیش مشهود در مکان اتصال دو بخش رنگ جدید و قدیمی ایجاد شود. کار با غلطک این امکان را به شما می دهد که بتوانید یک دیوار پهن را فوری با رنگ پوشش دهید بدون اینکه یک لحظه توقف نمایید.

•عمده ترین خطایی که اکثر رنگ کاران مبتدی در کار با قلمو یا غلطک مرتکب می شوند، تمدید شدن زمان به کارگیری رنگ است. زمانی که رنگ را در سینی تهیه نمودید به این مسئله توجه نمایید که کلیه رنگ مدنظر برای یک دیوار را روی سینی دارید.

اگر رنگ زیادی تهیه نمایید احتمال خشک شدن آن زیاد است. سپس فوری آن را بر روی دیوار پهن نمایید و مراحل نقاشی ساختمان توسط غلطک را مجدد انجام دهید.

این عمل تنها با غلطکی دارای سطح کیفی عالی که رنگ بسیاری را به خود جذب می نماید کار خواهد کرد. اگر رنگ موجود در سینی به آهستگی خشک می شود می توانید پیش از اعمال کار اندکی رنگ دیگر به آن بیفزایید.

 

نکات مهم در نقاشی کردن ساختمان با غلطک

• از نکات مهم در نقاشی ساختمان با غلطک می توان به این مورد توجه نمود که تا حدی که مقدور است به سطح کار خود مشرف شوید. همانطور که می دانید غلطک های نمی توانند به کناره ها و حاشیه های کار اعمال شوند، در نخستین وهله نقاشی ساختمان بایستی از قلم مو برای بخش های نام برده و تزیینات سقف استفاده نمود.

در این پروسه نشانه های به کارگیری از قلم مو به حا می ماند که با ساختار غلطک در مابقی دیوار هم خوانی ندارد. برای برطرف نمودن این مسئله مطلوب است نشانه ها را با خود غلطک پوشش داد.

به بستر کار مشرف شوید و لبه های درونی و تزیینات سقف را رنگ آمیزی نمایید. از نوک باز غلطک به سوی حاشیه حرکت نمایید و فراموش نکنید که در این شرایط غلطک کاملا رنگی به کار نگیرید. با ممارست، می توانید 1cm از سقف و ریزه کاری ها را به شکل عمودی غلطک نمایید.

 

دیگر نکات مهم رنگ آمیزی

•از دیگر نکات مهم در رنگ آمیزی ساختمان با غلطک می توان به این مورد اشاره نمود که کومه های رنگی ریز را پیش از خشک شدن از روی دیوار بر دارید. این کومه ها به شکل برآمده و گلوله ای می باشند که امکان دارد حاصل از بعضی علل در طول رنگ آمیزی باشند.

به عنوان مثال پوشش غلطک را در زمین در محلی که امکان دارد خرده های اضافی رنگ موجود باشد قرار ندهید. خشک شدن خرده های رنگ روی حاشیه سطل های رنگ نیز می تواند این مسئله را به وجود آورد.

سطل را به کمک یک دستمال نمناک پوشش دهید. اگر رنگ به اندازه کافی خشک شده سطل یا سینی مد نظر را بایستی به خوبی تمیز نمایید. یک دستمال نمناک را در جیب خود بگذارید و در زملن حرکت کومه هابز که بر روی دیوار وضع می شوند را پاک نمایید.

 

پیشنهاد ما به شما

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button