انواع مصالح به کار برده شده در نقاشــی کردن ساختــمان

انواع مصالح در نقاشــی کردن ساخــتمان

 نقاشی ساختمان نیاز به انواع مصالح مورد نظر دارد که اگر به آن ها توجه نکنید برآیند آن اتلاف وقت و صرف هزینه های اضافی می باشد. با توجه به گونه رنگی که تعیین می کنید و وضعیت ساختمان این مراحل کاملا متمایز خواهند بود.

 

در یک تشریح جامع می توان بیان نمود که نقاشی یک نوع روکش پایدار روی سقف، دیوار، درب، پنجره و سایر قسمت های آپارتمان می باشد. پایانی ترین وهله در تاسیسات نقاشی آن می باشد. دلیل عمده نقاشی ساختمان برطرف نمودن لکه ها و برقراری محیطی زیبا و نو در ساختمان است، نقاشی در قیاس با دیگر قسمت ها مقرون به صرفه و ارزان تر است چرا که دست شما در تعیین شیوه نقاشی و گونه رنگ کاملا باز است.

 

نقاشی مربوط به ساختمان را به آسانی می توان یکی از بارزترین شیوه ها برای وضعیت یک محیط نوین در ساختمان دانست چرا که هر آپارتمان و خانه ای بعد از مدت زمانی حال و هوای خسته کننده ای به خود خواهد گرفت و مطلوب ترین روش برای تغییر در پیرامون آن نقاشی کردن است. از سویی دیگر این کار را می توان کم هزینه ترین شیوه ها برای وضع تغییر و دگرگونی در پیرامون یک خانه دانست.

 

آشنایی با مراحل نقاشی کردن ساختمان

 برای مثال می توان بیان نمود رنگ گچی، به عبارتی رنگی که بر روی دیوار های گچی اعمال می شوند از مراحل مبهم و دشواری برخوردار است و برای اعمال آن به نیروی ماهر و کارآزموده ای نیاز خواهد بود.‌

اگرچه رنگ روغن را برای اینکار مدنظر دارید ابتدا بایستی دیوار ها را روغن کاری نمایید. پس از آن باید بتونه را ۲ بار بر روی دیوار کشید، در مرحله بعد سمباده کاری اندک، آستر نوبت اول، سمباده کاری مرتب و موبه مو، آستر نوبت دوم و سرانجام رنگ سطح اعمال می شود.

نقاشی دیوار رنگ شده در مقایسه با نقاشی روی گچ راحت تر و کم دردسرتر است و مسلما با توجه به سطح کیفی دیوار ها و گونه رنگی که تعیین می کنید اختلافاتی دارد. بهتر است بدانید پیش از مبادرت به نقاشی مربوط به ساختمان مسائل بسیاری را بایستی مدنظر قرار داد و اگرچه لازم باشد با کارشناسان این حیطه مشورت نمایید.

 

معرفی انواع رنگ مناسب برای نقاشی

در این بخش از مطلب قصد داریم در خصوص انواع رنگ مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم که هر نوع رنگ برای کدام قسمت از منزل و با چه تلفیقی مطلوب تر است‌. معمولا انواع رنگ مناسب برای نقاشی ساختمان وجود دارد که با کمی دقت می توان به خانه حال و هوایی تازه بخشید.

برای رنگ آمیزی سقف می توان از رنگ سفید، یا سفید با مقداری زرد را تلفیق نموده، استفاده نمود. این نوع رنگ ها برای سقف های کوتاه معمولا مطلوب ترین گزینه می باشند.

رنگ های کمی تیره معمولا متناسب با سقف های بلند می باشند.
برای اتاق هایی که به اندازه کافی نور ندارند و کمی تاریک هستند می توان رنگ های روشن برای سقف و دیوار به کار برد.
برای اتاق های پر نور که دارای پنجره های بزرگی هستند می توان رنگ های تیره به کار گرفت.
از دیگر انواع رنگ مناسب برای نقاشی مروبط به ساختمان رنگ های خنثی می باشد این گونه رنگ ها دست شما را در تعیین لوازم خانه باز نگه می دارد و به راحتی می توان لوازم را با هم ست نمود، از این رنگ ها معمولا برای دیوار و کف پوش استفاده نمایید.

 

آشنایی با ابزارآلات و مصالح مورد نیاز

ابزار آلات و مصالح مناسب برای نقاشی ساختمان از لحاظ بهترین مجموعه های رنگ آمیزی به شرح زیر است:

•پرایمر

امکان دارد هر شخصی برای تمهید دیوارها پرایمر را تعیین نماید که این گونه رنگ هر نوع رنگ قدیمی را می پوشاند.

•رنگ مات

این نوع رنگ برای هموار ساختن متناسب است جهت نقاشی روی دیوار های شکاف دار و یا تر خورده به کار برده می شود، رنگ مات نور را بازتاب نمی کند و برای سطح های دارای ناصافی مطلوب است.

•رنگ از جنس ساتن

متداولترین مصالح متناسب برای نقاشی مرتبط با ساختمان این گونه رنگ می باشد که برای دیوار های درونی مناسب است چرا که بازتاب کننده نور است به همین جهت به شین ساتن معروف است، این گونه رنگ نقص ها و عیب دیوار را می پوشاند‌.

•رنگ جلا

رنگ جلا معمولا خیلی کم به کار گرفته می شود و اکثرا برای رنگ دیوار ها به کار برده می شود همانطور که از اسم آن مشخص است رنگ جلا یا براق، براقیت زیادی دارد و خصوصیت تزئینی دارد. پاکیزه نمودن این گونه رنگ سخت است اما به راحتی می توان آن را شست.

•غلتک

این وسیله برای اجرای رنگ بر روی نقاط گسترده ای از دیوار به صورت فوری و مساوی به کار برده می شود؛ و از این ابزار می توان برای تسهیل در رنگ سقف هم استفاده نمود. اگر شما احتیاج به بکارگیری مجدد از این وسیله برای روز بعد دارید بدون هیچگونه نگرانی و اذیتی برای تمیز نمودن آن، تنها کافی است غلتک را درون یک کیسه پلاستیکی محکم پیچیده و داخل فریزر بگذارید.

•برس

یک برس متناسب و مطلوب برای نقاشی ساختمان دارای لبه ها مطلوبی است که بیشتر برای رنگ های براق مورد استفاده واقع می شود. بعد از به کارگیری از این ابزار بهتر است بصورت کامل آن را شسته و خشک نمایید تا بتوانید مجدد آن را به کار گیرید.

•نوار پوشش

از دیگر مصالح متناسب برای نقاشی ساختمان می توان نوار پوشش را نام برد. فضاهایی را که دوست ندارید رنگ شود با پلاستیک بپوشانید.

•ورق های گرد و غبار

هر چیزی که در خانه دارید نظیر مبل، قالی و…بهتر است با روکش پلاستیکی آن ها را بپوشانید تا از پاشیدن رنگ روی آنها پیشگیری نمایید.

•نردبان مورد نیاز

سرانجام شخص به یک نردبان برای دستیابی به کلیه نواحی خانه نیاز دارد.

 

آشنایی با میزان قیمت نقاشی کردن ساختمان با مصالح

نقاشی ساختمان یک کار خیلی ماهرانه است که اگر از یک شخص کاربلد در این حیطه استفاده نشود قطع به یقین روی دیوار هایی دارای ناصافی و ترک خورده است به همین صورت باقی می مانند. قیمت نقاشی ساختمان با مصالح با توجه به نوع رنگ تعیین شده کاملا متغیر است.

نرخ نقاشی های ساختمانی با رنگ اکریلیک به علت مزایای بیشتری که در قیاس با سایر رنگ ها دارد مقداری گرانتر می باشد.
اکیپ نقاشی مجموعه های ماهر و وارد به علت داشتن تیمی بسیار ماهرانه و با اعمال پروژه های متنوع می توانند رنگ آمیزی ساختمان شما را به خوبی بدون هیچ مشکلی انجام دهند.

قیمت نقاشی ساختمان با مصالح توسط این تیم های خبره معمولا با توجه به تعرفه های اتحادیه ارزشیابی و تخمین زده می شود.

پیشنهاد ما به شما

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button