با ضروری ترین ابزار رنگ آمیزی ساختـمان آشنا شوید

ابزار رنگ آمیزی ساخــتمان

 ضروری ترین ابزار نقاشی ساختمان توسط ابزارهایی انجام می گیرد که کار را برای نقاش یا هر شخص دیگری که قصد رنگ آمیزی را دارد آسان می نماید که در ادامه به معرفی این ابزار و لوازم ضروری خواهیم پرداخت.

امروزه برای تنوع و همچنین ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی خانه اکثرا به نقاشی ساختمان دست می زنند. این عمل هم رنگ و رویی تازه به خانه می دهد و هم می تواند حال و هوای شخص را به کل عوض نماید.

  این ابزار معمولا نقش عمده ای را ایفا می کنند و سبب دقت بیشتر و تسریع کار می شوند بدین مفهوم که اگر در گذشته اعمال یک کار صد متری ۱ ماه زمان لازم داشت امروزه در یک هفته می توان آن کار را تکمیل و به پایان رساند.

با این ابزار کار با سطح کیفی بهتر و با سرعت بیشتری اجرا می شود این لوازم سبب شده اند که اشخاص مبتدی هم بتوانند رنگ آمیزی منزل خود را به راحتی انجام دهند و هزینه های زیادی را برای نقاش و امور دیگر صرف ننمایند.

 

قیمت رنگ آمیزی ساختــمان

قیمت نقاشی ساختمان به فاکتورهای متنوعی وابسته است که در هزینه های مربوط به رنگ آمیزی موثر خواهد بود. این فاکتور ها حاوی ۳ مورد می باشد:

 

•نقش ابزار و مصالح در مقدار هزینه نقاشی کردن ساختمان

مصالح ساختمانی نظیر بخش روغن زدن دیوار ها، بتونه کاری و تهیه ابزار های متناسب برای این کار می باشد و با ملاحظه بر قیمت هر کدام متغیر است.

 

•دستمزد نقاش در مقدار هزینه نقاشی کردن ساختمان می تواند اثربخش باشد.

رنگ کاران با ملاحظه به متراژ مکان مورد نظر وجهی را برای حق الزحمه خود در نظر می گیرند. در هر صورت برای اینکه به یک رنگ کار ماهر دستیابی پیدا نمایی بایستی از شخصی که به صورت صحیح این عمل را اجرا می کند استفاده نمایید.

 

• تاثیر نوع رنگ در مقدار هزینه رنگ آمیزی ساختمان

نقاشی یک مکان با رنگ های متنوع روغنی، پلاستیکی و… صورت می گیرد و با دقت به گونه آن، وجه رنگ همچنین اجرت آن کاملا متغیر است.

 

انواع ابزار رنگ آمیزی ساختمان

قطعا شما هم بارها به نقاشی ساختمان یا محل کار خود فکر کرده اید چرا که این عمل با تولید تغییر و تحولاتی در چیدمان مکان مدنظر شما، سبب ایجاد محیطی جذاب تر و مطابق با سلیقه شما خواهد بود. رنگ آمیزی مکان های متنوع کار زیاد سخت و پیچیده ای نیست و با اندکی تبحر و در اختیار داشتن ابزار نقاشی ساختمان اعمال این کار به مسئله ای خوشایند و تقریبا آسان مبدل می شود، ابزار مخصوص رنگ آمیزی شامل:

 

•لباس مناسب

نخستین ابزاری که برای نقاشی ساختمان مورد نیاز است یک دست لباس مطلوب است. لباسی که در آن راحت باشد و مسلما نیاز است کلیه بدن را پوشش دهد. لباس های کار عرضه شده در بازار می تواند گزینه مناسبی باشند ولی اگر تمایل دارید لباس های قدیمی را به کار ببرید مطلوب است یک شلوار بلند با پیراهن آستین دار تعیین کنید.

 

•چسب نواری کاغذی

از دیگر انواع ابزار نقاشی ساختمان می توان چسب نواری کاغذی را اسم برد. این وسیله یکی از الزامی ترین لوازم رنگ آمیزی می باشد. با استفاده از این چسب ها که معمولا چسبندگی کم و بیش مطلوبی دارند کناره های قرنیز و حاشیه دیوار ها را می توان پوشش داد تا این بخش ها زمان نقاشی رنگی نشوند.

 

•ملحفه، پارچه یا پلاستیک ضخیم

در زمان نقاشی ساختمان چکه کردن و ریختن رنگ در نواحی متعدد کاملا نرمال است، اگر کف زمین با ملافه یا پارچه ای پوشش دهید بعد از اتمام کار گرفتاری کمتری برای پاکیزه نمودن آن خواهید داشت. پلاستیک های کلفت را می توان از فروشگاه های ابزار فروشی تهیه نمود می تواند گزینه مطلوبی باشد ولی اگر بتوانید یک پارچه کتان بلند و کم قطر برای این عمل مدنظر قرار دهید مطلوب ترین انتخاب ممکن را خواهید داشت.

 

•سطل رنگ

یکی از قسمت های سخت و دشوار رنگ آمیزی منزل پر کردن سطل رنگ در موقع کار است. هر چقدر سطل رنگ حجم بیشتری داشته باشد شمار دفعات پر کردن آن هم کم خواهد بود اما سطل سنگین تر می باشد و سرانجام حمل و نقل آن هم دشوار تر خواهد بود.

اگر یک ظرف رنگ بیابید که به مقدار یک گالن کامل رنگ را در خود جای دهد و محلی برای نصب شدن آن بر روی دیوار یا نردبان برای آن فراهم شده باشد یکی از مطلوب ترین ابزار نقاشی ساختمان را خواهید داشت.

 

•غلطک و دسته غلطک

غلطک را می توان یکی دیگر از انواع ابزار نقاشی ساختمان در نظر گرفت. با یک غلطک متناسب معمولا هر شخصی می تواند کار رنگ آمیزی را اجرا نماید. با به کارگیری از غلطک هم سبب تسریع اعمال کار می شود و هم کار پایانی یکنواخت خواهد بود.

اگر دستگیره غلطک از نوع استیل و زنگ نزن باشد مدت زمان زیادی برای شما کار خواهد نمود، برای دیوار های می توان از یک غلطک بزرگ استفاده نمود و برای لبه ها غلطک کوچک می توان به کار برد.

 

•نردبان برای کار

می توان از چهار پایه، صندلی و حتی میز هم برای نقاشی ساختمان استفاده نمود ولی تکنیک مطمئن تر و ایمن تر آن است که یک نردبان مطلوب را برای این کار در نظر گرفت.‌یک نردبان دو طرفه تلسکوپی که به آسانی بتوان داخل انباری آن را نگه داشت می تواند بسیار کارآمد باشد. مطلوب است میزان پله ها را به گونه تعیین نمود که در بلند ترین بخش نردبان دستیابی راحت به سقف خانه داشته باشید.

 

•قلم موی رنگ آمیزی

پس از اینکه کار نقاشی به اتمام رسید بایستی نوار چسب های کاغذی را از گوشه های قرنیز و جاهایی که چسبانده اید، جدا نموده و با وسیله قلم مو کار را کامل نمایید. مطلوب است که چند سایز متنوع قلم مو تهیه نمایید تا در بخش های متنوع بتوان به راحتی از آنها استفاده نمود.

 

•کاردک

آخرین ابزار نقاشی ساختمان که به آن قطعا احتیاج پیدا خواهید کرد کاردک می باشد. برای چسباندن چسب کاغذی روی لبه ها و همچنین در اتمام کار برای پاک نمودن لکه های رنگ از بخش های متنوع به وسیله این ابزار ساده و ارزان احتیاج خواهید داشت.

پیشنهاد ما به شما

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button