ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

رنگ های گرم می توانند حسی از سبکی را منتقل کرده و رنگ و بویی مناسب برای حالات مختلف در خانه های شما ایجاد کنند؛ بنابراین منطقی است که انتخاب سایه های مناسب رنگ، می توانند کیفیت زندگی شما در خانه را افزایش دهند. برای افزایش آگاهی خود، در انتخاب رنگ های مناسب اتاق ها، روانشناسی رنگ های گرم را باید مطالعه کنید. با پشتیبانی علمی از انتخاب های خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که بهترین رنگ ها را پیدا می کنید که می تواند بر احساسات شما تأثیر مثبت بگذارد. در این راستا به منظور شناخت بیشتر رنگ ها، می خواهیم بدانیم ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است؟

 

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی

 

نکات موثر در رابطه با ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی

 • رنگ را با احساسی که در اتاق می خواهید، مطابقت دهید

رنگ ها پاسخ احساسی را برمی انگیزند. به طور کلی، رنگ های سرد (آبی، سبز و سفید) آرام کننده و تسکین دهنده تلقی می شوند، در حالی که رنگ های گرم (مانند قرمز، نارنجی و زرد) حس درام و انرژی را ایجاد می کنند. ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی روش خوبی برای روح بخشیدن به فضاهای اجتماعی است. روانشناسی رنگ، یک وسواس جزئی در بین متخصصان رنگ است. بسیاری می گویند شما باید رنگ را حداقل تا حدی بر اساس نحوه استفاده از اتاق و روحیه ای که می خواهید ایجاد کنید، انتخاب کنید. اتاق های اجتماعی (اتاق ناهار خوری، آشپزخانه و محل زندگی) را با رنگ های گرم مانند زرد، مرجان یا زغال اخته رنگ آمیزی کنید و به اتاق های خصوصی (مثل اتاق خواب) رنگ های سردتر مانند سبز مریم گلی، بنفش یا آبی آسمانی را بزنید.

 

 • نحوه استفاده از رنگ های گرم در طراحی داخلی

آیا به فکر طراحی مجدد اتاق خواب یا تغییر رنگ دیوارهای اتاق خواب خود هستید؟ مطمئن نیستید از چه رنگی استفاده کنید؟ سپس ممکن است از خود بپرسید که برخی از ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چیست؟ پس لازم است ادامه مطلب را بخوانید.

 

 • رنگ گرم

رنگ های قرمز، نارنجی و زرد رنگ های گرم محسوب می شوند. آنها در تضاد با تن های خنک که شامل سایه های آبی، سبز و بنفش هستند، بسیار پر کاربردتر هستند.

 

 • چرخ رنگ

چرخ رنگ، بخشی از تئوری رنگ است که به رنگ های گرم و سرد تقسیم می شود. در سمت خنک، چرخ سایه های سبز، آبی و بنفش وجود دارد که از سبز روشن به سبز آبی، از طریق آبی اقیانوس و کبالت و به بنفش منتقل می شوند. رنگ های گرم اغلب می توانند فضای اتاق را دنج کنند. اگر در حال تزئین یک اتاق بزرگ و با نور مناسب هستید، ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی، حال و هوای راحت و دلپذیری را به شما می بخشد. با یک خنک کننده گرم روی دیوارها مانند، خاکستری گرم یا سایه سفید با ته رنگ زرد شروع کنید. سعی کنید، دیوارها را با سایه عمیق قرمز رنگ کنید و صندلی ها را به همان رنگ بپوشانید.

 

 

  نکات موثر در رابطه با ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی به عنوان سایه

اگر اتاق شما بزرگ نیست و یا از نور طبیعی زیادی برخوردار نیست، گزینه بهتر شما این است که ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی را به عنوان سایه استفاده کنید. از نور خنثی روشن تر، مانند سایه سفید یا خاکستری سرد، روی دیوارها استفاده کنید تا فضای اتاق را روشن کند و احساس خوبی را برای شما ایجاد کند. مبل ها را با رنگ آبی تیره و با صندلی های پوشیده از خاکستری متوسط ​​بپوشانید. دیوارپوش هایی را انتخاب کنید که شامل نارنجی، قرمز یا زرد روشن یا حتی هر سه مورد باشد. قسمت اصلی ایجاد فضای گرم و دنج ایده آل شما، انتخاب پالت رنگ مناسب است. رنگ های گرم زیادی وجود دارد که متناسب با هر سبک دکوراسیون، از زنانه گرفته تا مردانه، مدرن تا سنتی و همه چیز در این بین است. بیایید نگاهی عمیق تر به ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی که به شما در ایجاد فضای دنج نهایی کمک می کنند، نگاه کنید:

 

 • با رنگ های گرم به خانه خود احساس گرم و دنج دهید

رنگ های گرم می توانند کمک کنند تا مقداری نور به اتاق تاریک تری برسد که نور طبیعی زیادی ندارد. آنها همچنین می توانند باعث شوند که اتاق های رو به شمال یا شرق کمتر احساس خنکی کرده و روشنایی بیشتری ایجاد کنند.

 

 • رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

رنگ های گرم به رنگ هایی گفته می شود که فرد را به یاد خورشید، غروب خورشید یا روز می اندازد. این شامل هر رنگی از قبیل، زرد، قرمز یا نارنجی است. در طرف مقابل، رنگ های سرد احساس خنکی ایجاد می کنند، زیرا چیزهایی مانند آب را به ما یادآوری می کنند. این شامل هر رنگی از قبیل، آبی، سبز و بنفش است. انتخاب نوع مناسب رنگ بسیار مهم است، زیرا واقعاً می تواند بر احساس شما در فضا تأثیر بگذارد.

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

بررسی رنگ های مختلف در ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی

 • رنگ قهوه ای

قهوه ای یک رنگ گرم عالی است که از مزیت تن خنثی بودن نیز برخوردار است، به این معنی که جفت شدن آن با رنگ های دیگر آسان است. سایه های آن، از تیره یا قهوه ای شکلاتی متغیر است.

 

 • رنگ زرد

زرد، رنگ گرم و بسیار جذابی است، رنگ خورشید است. سایه زردی که انتخاب می کنید، به اتاق شما بستگی دارد. برای اتاق خواب ها، ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی بسیار مناسب است. در حقیقت، سایه های روشن برای فضایی که قرار است آرامش بخش باشند، بسیار تحریک کننده هستند. با این حال، در یک اتاق نشیمن، اتاق ناهار خوری یا آشپزخانه، این سایه های روشن زرد بسیار کاربردی هستند.

 

 • قرمز

رنگ قرمز ممکن است در ابتدا خیلی روشن به نظر برسد، اما طیف گسترده ای از سایه ها وجود دارد که می تواند در هر فضایی به زیبایی کار کند. اگر می خواهید با یک قرمز فوق العاده روشن فضای خود را طراحی کنید، آن را به عنوان دیوار برجسته یا با مبلمان قرمز رنگ امتحان کنید. قرمز تیره برای رنگ دیوار مناسب هستند و می توانند ظاهری پیچیده ایجاد کنند.

 

 • رنگ صورتی

رنگ صورتی می تواند جایگزینی عالی برای قرمزهای فوق العاده روشن باشد. برای ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی، سایه های سبک تر را انتخاب کنید.

 

بررسی رنگ های مختلف در ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی

نتیجه گیری

رنگ های دنج فقط به رنگ های گرم محدود نیستند. با برخی از رنگ های گرم، می توانید احساس دنج و آرامی را در محیط داخلی خود، داشته باشید. اگر از ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی استفاده می کنید، سعی کنید رنگ هایی مطابق با سلیقه خود را مشخص کنید.

پیشنهاد ما به شما

تاثیرمصالح به کار رفته در عمر ساختمان

تاثیرمصالح به کار رفته در عمر ساختمان بازسازی ساختمان : در حال حاضر برای افزایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button