تکنیک های پتینه کاری در رنگ آمیزی دیوار

تکنیک های پتینه کاری

رنگ آمیزی دیوار | رنگ آمیزی دیوار در تهران : تکنیک های پتینه کاری گونه ای از هنر ایتالیایی به شمار می آید که مفهوم کهنه کاری می باشد و در حال حاضر در رنگ آمیزی دیوار ساختمان ها و مراکز تجاری کارایی بسیاری دارد. این عمل معمولا از شاخه های متنوعی برخوردار است و برای انجام آن بایستی از ابزار گوناگونی استفاده کرد .

 

با انجام این نوع کار بر روی دیوار می توان ظاهر و فرم قدیمی به محوطه ها و دیوار های ساختمان داد. در قدیم به جای بکارگیری از این روش از گچ بری استفاده می کردند ولی اکنون از این گرایش در رنگ آمیزی ساختمان بیشتر استفاده می کنند. این نوع هنر معمولا بر روی رنگ های پلاستیک، روغنی و رنگ های اکریلیک به خوبی اجرا می شود. این مدل ها هم می توانند به شیوه، تخت یا فلت انجام گیرند و یا به شکل برآمده که به دکوراسیون داخلی خانه وابسته است.

 

تکنیک پتینه کاری در رنگ آمیزی دیوار

یکی از چشمگیرترین شگرد ها در تغییر دکوراسیون، کاربرد پتینه کاری در رنگ آمیزی دیوار به حساب می آید. رنگ دیوار ها معمولا در ظاهر خانه اثربخشی بسیاری دارد و محل مناسبی برای اعمال طرح های متنوع می باشند.‌ سال های زیادی است که برای زیبایی دیوار ها، تابلو ها و دیوارکوب ها متنوعی را به کار می برند. این لوازم اگرچه زیبایی و نمود ویژه ای را روی دیوار ایجاد می کند اما تا حدودی سبب آسیب زدن به دیوار های خواهند شد. به مرور زمان دیوارها صدمه دیده و یا حتی امکان دارد ترک هم بردارند.

کاربرد پتینه کاری در رنگ آمیزی دیوار افزون بر زیبایی و چشمگیری ظاهری به برطرف کردن نواقص احتمالی سطوح مختلف ‌کمک شایانی می کند. نقاشی دیوار حتی به شیوه ساده می تواند تغییرات بسیاری را در چیدمان اعمال کند.

 

آموزش پتینه کاری در رنگ آمیزی دیوار به وسیله اسفنج

تکنیک های پتینه کار در رنگ آمیزی دیوار توسط اسفنج به شرح زیر است؛

•نخست دیوار را با رنگ مدنظر نقاشی ‌کنید.
•در این وهله یک رنگ یکنواخت و یک دست را به کار ببرید.
•برای طرح زدن بر روی دیوار ضروری است یک رنگ متضاد به کار ببرید.
•پس از خشک شدن دیوار طرح مورد نظر خود را می توانید بر روی دیوار اعمال کنید.
•در این مرحله یک تکه اسفنج را با کار ببرید.
•اسفنج را آغشته به رنگ متضاد با رنگ زمینه کنید و بعد از آن با روزنامه رنگ های اضافی را بگیرید.
•پس از آن طرح مورد نظر را با ضربه زدن بر روی سطح مورد نظر انتقال دهید.
•با اندکی ممارست می توان جذاب ترین طرح های مبتکرانه و خلاقانه را بر روی دیوار اجرا کرد.

 

 

آموزش این روش بر روی دیوار به وسیله پارچه

برای تکنیک پتینه کاری در رنگ آمیزی دیوار به وسیله پارچه بایستی به صورت زیر عمل کرد:

•پارچه ای به ابعاد ۱۵ در ۲۰ سانتی متر تمهید کنید و بایستی حتما پرز نداشته باشد.
•دو طرف پارچه را تاب دهید و به صورت لولا در آورید.
•این پارچه را به رنگ مورد نظر و قطعا بایستی متضاد با رنگ زمینه باشد آغشته کنید.
•پس از آن پارچه را به سرتاسر دیوار بکشید.
•شیوه کشیدن پارچه مدنظر بر روی دیوار مشابه وردنه کردن خمیر می باشد.
• تکنیک پتینه کاری در رنگ آمیزی دیوار به وسیله پارچه برای بافت دار شدن و فرم دادن این کار بایستی از تلفیق روغن الیف ، رنگ روغن ، آب و پودر مل استفاده کرد.
•این تلفیق را به نحوی تهیه کنید که غلظت خمیری به شکل ماست باشد.
•از این تلفیق برای اعمال بافت بر روی دیوار استفاده می کنند تا هنر و ابتکار را بصورت یکجا به نمایش بگذارند.

 

تکنیک پتینه کاری در رنگ آمیزی دیوار بصورت کلاسیک یا مدرن

پتینه کاری در رنگ آمیزی دیوار در مجموع به دو گروه کلاسیک و مدرن تسهیم می شوند که در نوع کلاسیک اغلب این کار نمودی قدیمی به محیط درونی ساختمان می دهد. در قدیم نوع برجسته این کار خیلی کارایی داشته که جز اقسام کلاسیک به حساب می آید. در نوع کلاسیک که به ورقه طلا مشهور است از خمیر مختص این کار استفاده می شود و اکثرا رنگ های طلایی را برای تزیین به کار می برند.

در گونه دیگری از کلاسیک می توان ترک بر روی سطح و نقش آجر را محقق ساخت که با ملاحظه به چیدمان داخلی خانه معمولا قابل اجرا می باشد و دارای هواداران بسیاری می باشد. با اعمال این کار و کهنه کاری می توان قسمتی از منزل و یا لوازم خانه را به شکل آنتیک در اورد و از زیبایی و جذابیت آن ها لذت کافی برد. برای اعمال این کار معمولا از روغنی به اسم شاپان که مخصوص همین کار است می توان استفاده کرد.

در اقسام مدرن می توان پوشش های طرح ابر و بادی یا فرشته و آسمان را نام برد که با به کارگیری از شگرد های نقاشی مدل چوب یا پوشش نقره ای روی سطوح مختلف قابل اعمال است. برای انجام این کار بر روی سطح های چوبی هیچ تهدیدی وجود ندارد و به راحتی می توان آن را اجرا کرد. شتاب اعمال این کار بسیار بالا است و همانند رنگ بوی ناخوشایندی ندارد به همین جهت گزینه مطلوبی به حساب می آید.

 

آموزش تکنیک رنگ برداری به وسیله طرح مورد نظر

برای این کار بایستی دیوار را به طور کامل نقاشی کرد. مطلوب است رنگی را برای این عمل به کار ببرید که نسبت به حد معمول آن مقداری رقیق تر باشد. پیش از اینکه دیوار خشک شود بایستی پارچه نخی بدون کرک را مچاله کرد و به صورت ضربه ای به دیوار بزنید احتیاجی به کشیدن پارچه به دیوار نیست تنها لازم است ضربه بزنید.

برآیند هیجان انگیز حاصل از پاک شدن رنگ و باقی ماندن جای ضربه های پارچه مچاله شده است. در شگرد رنگ برداری یکی از موارد مهمی که بایستی به آن توجه کرد و نقش کلیدی و عمده ای دارد سرعت عمل می باشد و بایستی تا پیش از اینکه رنگ کاملا خشک شود رنگ های اضافی را به طور کامل پاک کرد. برای این کار می توان پارچه را به تینر روغنی آغشته کرد.

پیشنهاد ما به شما

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button