محاسبه قیمت هر متر نقاشــی کردن ساخــتمان

قیمت نقاشــی کردن ساختــمان

 

 محاسبه قیمت هر متر نقاشی ساختمان و تغییر رنگ فضاهای مسکونی و اداری یک ایده جذاب و کم هزینه برای تغییر ساختار و ایجاد تنوع ظاهری در محیط می باشد.

آنچه که به شما فرصت میدهد تا با توجه به سلیقه خود بهترین رنگ را برای فضای منزل یا محل کار خودتان انتخاب کنید، تنوع رنگ در نقاشی ساختمان است.

انتخاب رنگ مناسب و زیبا باعث میشود تا دکوراسیون داخلی جلوه بسیار زیبایی پیدا کند. البته انتخاب رنگ و نوع آن برای ساختمان های مسکونی و اداری و حتی انتخاب سبک نقاشی ساختمان قطعاً متفاوت خواهد بود.

در این میان پیش از انتخاب رنگ و نوع نقاشی ساختمان نکته قابل توجه و تاثیرگذار دیگری نیز وجود دارد که در این نوشتار قصد بررسی آن را خواهیم داشت: « محاسبه قیمت هر متر نقاشی ساختمان».

آنچه که توصیه می شود به آن توجه داشته باشید پس از مهارت و حرفه ای بودن فرد نقاش برآورد درست و منطقی هزینه هر متر نقاشی ساختمان می باشد.برای این مهم بهتر است درادامه این مقاله با ما همراه باشید:

 

محاسبه قیمت هر متر نقاشی کردن ساختمان

احتمالاً برای شما پیش آمده است که در ذهن خود مبلغی را به عنوان هزینه نقاشی ساختمان فضای مسکونی یا اداری¬تان پیش بینی کرده اید، ولی آنچه در واقعیت از فرد نقاش یا تیم نقاشی ساختمان شنیده اید با ذهنیت شما بسیار متفاوت بوده است.

پیش از هر چیز باید بدانید محاسبه قیمت هر متر نقاشی ساختمان با بررسی چه عواملی تعیین میشود. دو پارامتر مهم و تاثیر گذار در تخمین و تعیین نهایی قیمت هر متر مربع نقاشی ساختمان 1- دستمزد فرد نقاش 2- هزینه مصالح(رنگ و مواد اولیه ) می باشد.

 

دستمزد فرد نقاش:

برای تعیین دستمزد فرد نقاش قاعده و قانون کلی وجود ندارد، چرا که همواره با توجه به میزان افزایش تورم و قیمت‌ها، دستمزدها نیز در پی آن تغییر میکند. از طرفی با اشاره به این نکته که پیشنهاد قیمت بالا از طرف فرد نقاش باعث کم شدن میزان مشتری خواهد شد، نقاشان تلاش میکنند تا تورم نقش کمتری در تغییر قیمتی که به صاحبان کار ارائه میکنند داشته باشد.

با اینحال بهتر است قیمت مناسب و عقلانی را انتخاب کنید و مراقب باشید که گول قیمت های نجومی و بسیار بالا را نخورید، همچین هیچگاه قیمت های بسیار پایین شما را وسوسه نکند.

معمولا دستمزد نقاش تقریباً رقمی بین 30 الی 50 درصد از کل قیمت نقاشی ساختمان به ازای هر متر مربع را در بر میگیرد و مابقیِ آن هزینه خرید و تهیه و تامین مصالح شامل ابزار و رنگ و سایر مواد مصرفی و مورد نیاز برای نقاشی فضای خانه یا محیط کار شما خواهد شد.

 

نحوه توافق با فرد نقاش:

بسیار مهم و قابل بررسی است که قرار است به نقاش بر چه اساسی دستمزد بدهید:

آنچه واضح و روشن است اینکه همه ما قصد داریم هزینه های نقاشی منازل را به گونه ای که اقتصادی و به صرفه باشد مدیریت کنیم.

بنابراین در قدم اول باید از کارشناس یا فرد نقاش بخواهید که در منزل مسکونی یا واحد اداری شما حاضر شده و با توجه به متراژ و طرح و رنگ های پیشنهادی شما قیمت نهایی را اعلام کند.

اغلب نقاشان قیمت نهایی را بر حسب متراژ و یا به صورت روزمزد محاسبه میکنند. همچنین لازم است بدانید نقاش ساختمان باید قیمت ها و تعرفه ها را بر اساس انصاف خود تعیین کند و در نهایت نتیجه حرفه ای و چشم نوازی ارائه کند تا مشتری احساس رضایتمندی کند.

حالا دیگر مهارت چانه زنی و کاهش قیمت شماست که میزان نهایی مبلغ پرداخت شدنی را مشخص میکند. البته در موارد روزمزد بهتر است در همان ابتدای کار مدت تعیین شده ( زمان شروع و اتمام کار)را توافق کرده و در متن قرارداد ذکر نمایید .

 

هزینه مصالح (رنگ و مواد اولیه)

همانطور که پیشتر گفتیم تعیین نهایی قیمت هر متر نقاشی ساختمان وابسته به 2عامل است. هزینه مصالح (رنگ و مواد اولیه) عامل بسیار مهم و تاثیر گذاری ست، چرا که قیمت آن همواره با افزایش نرخ تورم و حتی ارز در نوسان بوده و گاهی حتی تغییر قیمت رنگ ساختمان و مصالح مصرفی در این صنعت از افزایش نرخ تورم پیشی گرفته است و نسبت صعودی قابل ملاحضه ای داشته است.

ضمن اینکه دستمزد نقاش قابلیت چانه زنی و توافقی را داراست اما در مورد هزینه های مواد مصرفی و مصالح اینگونه نخواهد بود.

 

قیمت هر متر نقاشی با مصالح یا بی مصالح

اگر با فرد نقاش ماهر و با تجربه ای در مورد قیمت نقاشی هر متر مربع و یا به ازای هر روز کار به توافق رسیدید.

بهتر است به این نکته هم اشاره کنیم که شما به عنوان کارفرمای نقاشی ساختمانِ منزل مسکونی یا ساختمان اداریِ خود میتوانید این دو پارامتر (دستمزد فرد نقاش – هزینه مصالح(رنگ و مواد اولیه ) ) را به نحو مقرون به صرفه تری مدیریت کنید.

به اینصورت که کل پروسه نقاشی ساختمان از صفرتاصد با در نظر گرفتن دستمزد فرد نقاش و خرید و تهیه¬ی مصالح و موارد مصرفی مورد نیاز را به فرد یا گروه متخصص واگذار نمایید. تخصص، تجربه و مهارت حرفه ای، خرید عمده و یکجای رنگ و مواد و تاثیر آن در کاهش هزینه نهایی باعث میشود که شما تجربه امن تر و بی دغدغه تری داشته باشید.

اما اگر قصد دارید تهیه مواد اولیه را شخص خودتان به عهده بگیرید و یا حتی به عهده فرد نقاش بگذارید ، از آنجاییکه قیمت نقاشی ساختمان به قیمت و نوع(برند) رنگ و میزان کیفیت و مرغوبیت آن بستگی دارد به شما توصیه میشود که دقت لازم را لحاظ نمایید.

 

قیمت انواع رنگ ها

• رنگ روغنی
• رنگ مولتی کالر
• رنگ اکریلیک
• رنگ پلاستیکی
• رنگ بلکا

 

در آخر باید این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ های ساختمانی موجود در بازار انواع و برندهای مختلفی دارد که بر اساس نوع و کیفیت رنگ ، قیمت های متفاونی دارند. برای مثال قیمت رنگ آکریلیک نقاشی ساختمان با توجه به کیفیت متفاوتی که دارد با قیمت رنگ روغن نقاشی ساختمان متفاوت است، که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

به همین خاطر بهتر است انواع رنگ موجود در بازار و کیفیت های واقعی آن ها را بررسی نموده و گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

پیشنهاد ما به شما

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button