ممکن است بسیاری از افراد فکر کنند که نقاشی ساختمان کار بسیار راحتی است و به راحتی می توانند با مقداری رنگ و قلمو رنگ آمیزی منزل خود را انجام دهند، آری شاید در گذشته این کار را قابل انجام بود  اما با پیشرفت نقاشی منازل و رنگ آمیزی های متفاوت این نوع نقاشی ها دیگر این شغل نیز حرفه ای شده و نیاز به آموزش های زیادی برای کار دارد.

تکنیک هایی که همه افراد از آن مطلع نیستند و دیگر کار رنگ آمیزی نیز به شغلی تبدیل شده است که نیاز به استادکاران حرفه ای دارد. استادکاران حرفه ای به شکل مهارتی هم این کار را آموزش می دهند و هم با تکنیک های جدید رنگ آمیزی کار خود را تحویل افراد می دهند.

نقاشی ساختمان می تواند بر روی دکوراسیون منزل شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد، و همچنین باعث می شود دیوارها تمیزتر نشان داده شود.معمولا همیشه نقاشی و یا رنگ آمیزی کردن دیوارها و سقف خانه باعث می شود افراد آرامش بیشتری را با  دیدن رنگ جدید و تمیز و براق شدن دیوارهای منزل خود داشته باشند. البته این کار باید توسط استاد کاران حرفه ای انجام شود

نقاشی منازل در تهران برای نمای خارجی و نمای داخلی انجام می شود و ما می توانیم تمامی مناطق تهران را پوشش دهیم.باید بدانید که اگر می خواهید برای ادارات کار نقاشی را انجام دهید و یا برای دفاتر کار قطعا نوع رنگ آمیزی متفاوت خواهد بود.

نقاشی ساختمان

چرا نقاشی ساختمان دارای اهمیت است؟

رنگها مواد کامپوزیت مایع و بافت سنگین هستند که برای پوشاندن دیوارها با یک لایه نازک استفاده می شود و پوسته ای صاف تشکیل می دهد که عیوب دیوار را می پوشاند و نمای زیبایی به آن می بخشد.

گاهی اوقات نقاشی کردن ساختمان یک نیاز فوری می باشد. به ویژه در خانه هایی که کودکان خردسال وجود دارد کودکان معمولا با نقاشی کشیدن بر روی دیوارها و یا موارد دیگر باعث کثیف شدن و آسیب رساندن به دیوارها میشوند معمولا برای از بین بردن آسیب های که در طول زمان در دیوارهای داخلی منزل ایجاد میشود از رنگ آمیزی و یا نقاشی کردن توسط یک نقاش ماهر و حرفه ای استفاده میشود امروزه بیشتر افراد علاقمند به رنگ آمیزی ساختمان هستند و با توجه به پیشرفت بشر در این زمینه و انواع رنگ هایی که وجود دارد و بافت های رنگ آمیزی زیبا که دیده می شود باعث شده است افراد زیادی به این نوع رنگ آمیزی و استفاده از طرح های گوناگون تمایل پیدا کنند.

بنابراین این نوع شغل نیز در معرض دید قرار گرفته و دارای طراحان زیادی است که زیبایی دکوراسیون و نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان شما را به عهده خواهند گرفت. اگر برای نقاشی کردن ساختمان خود نیاز به نقاش ماهر دارید با ما در ارتباط باشید.

چرا نقاشی ساختمان دارای اهمیت است

آماده سازی برای فرایند نقاشی ساختمان

 انجام برخی مراحل مقدماتی برای رنگ آمیزی دیوارها ضروری است ، و این مراحل عبارتند از:

1: تمام اثاثیه را از اتاق و یا پذیرایی منزل خارج کنید : اگر مبلمان بزرگی وجود دارد و جابجایی آنها به بیرون دشوار است می توانید آنها را توسط سلفون و یا  کیسه های نایلونی بزرگ محکم پیچیده و در وسط یک اتاق دور از دیوار بگذارید.

2: قبل از شروع فرایند رنگ آمیزی باید با استفاده از اسفنج و چند قطره محلول تمیز کننده دیوارها را از هرگونه کثیفی ، گرد و غبار یا خاکی که روی آنها چسبیده است پاک کنیم.

3: پوشاندن کف اتاق: قبل از شروع به رنگ آمیزی دیوارها و یا سقف تمام کف را بپوشانید تا از کثیف شدن آن با رنگ جلوگیری شود و از مشکلات بعدی ناشی از تمیز کردن لکه های رنگ روی کاشی و سرامیک در امان باشید. که این کار را  می توانید با روزنامه های قدیمی ، یا ملحفه های کهنه و  یا کیسه های نایلونی انجام دهید و حتما آنها را به گوشه دیوارها بچسبانید تا مطمئن شوید از جای خود حرکت نمی کنند.

4:حذف اتصالات الکتریکی از دیوارها: حذف اتصالات الکتریکی از دیوارها مانند قاب کلید و پریز های نصب شده بر روی دیوارها می باشد . که میتوانید با خارج کردن آنها از روی دیوار از پاشیدن رنگ بر روی آنها جلوگیری کنید و در ضمن داخل محدوده قاب روی دیوار هم به راحتی رنگ میشود.

5:پوشاندن پنجره ها : این کار با استفاده از روزنامه ها یا ملحفه هایی که نیاز ندارید انجام شود.

6:استفاده ار نوار نقاشی: برای جلوگیری از پاشیدن رنگ روی قرنیزها و چارچوب ها و ….

آماده سازی برای فرایند نقاشی ساختمان

قبل از ترکیب رنگها برای نقاشی ساختمان به چه نکاتی باید توجه کرد

در هنگام ترکیب رنگ دیوار نکات مهمی وجود دارد که توصیه می شودآنها را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید ، از جمله موارد زیر:

 1:هنگامی که می خواهید دو رنگ مختلف را با هم ترکیب کنید ، مارک مشابه را انتخاب کنید. مخلوط کردن انواع مختلف رنگ با برندهای گوناگون ممکن است باعث شود که رنگ پس از مخلوط شدن در سطل رنگ جمع شده و جدا شود یا رنگ ناهمگن روی دیوار ایجاد شود.

2:انتخاب رنگ با توجه به هدفی که برای آن طراحی شده است ، به عنوان مثال ، رنگهایی که برای دیوارهای بیرونی خانه استفاده میشود برای مقاومت در برابر رطوبت ، آب ، هوا و عوامل جوی ساخته شده اند که با رنگهایی که برای دیوارهای داخلی خانه استفاده میشود کمی متفاوت هستند.

3: قبل از شروع ترکیب رنگ ها به درجات و تن رنگ ها توجه کنید ، زیرا ترکیب رنگها با یکدیگر ممکن است رنگهای ناسازگار ایجاد کند.

4: قبل از مخلوط کردن همه محتویات قوطی های رنگ مقدار کمی رنگ را به عنوان تست اولیه مخلوط شود.و اگر به نتیجه دلخواه رسیدید همه محتویات داخل قوطی رنگ را با هم مخلوط کنید.

قبل از ترکیب رنگها برای نقاشی ساختمان به چه نکاتی باید توجه کرد

نحوه مراقبت از رنگ دیوار

توصیه می شود از دستورالعمل های زیر برای مراقبت و نگهداری از رنگ دیوار و یا سقف استفاده شود از جمله:

1: بعد از رنگ آمیزی دیوار یا سقف اجازه بدهید تا دیوارها و یا سقف ها خشک شوند.

2: از استفاده از مواد ساینده ، حلالهای تند یا برس شستشو دهنده که باعث آسیب به دیوارها و رنگ و ایجاد لکه های براق می شود خودداری کنید.

3:دیوارها را هر دو سال یکبار بشویید تا عمر رنگ آنها حفظ شود و گرد و غبار و چسبندگی روی آنها پاک شود.

4: نگهداری مقداری از رنگ استفاده شده روی دیوارهای خانه یا نمونه ای از آن برای زمانهایی که به آن نیاز است.

نحوه مراقبت از رنگ دیوار

انواع رنگ در نقاشی ساختمان

رنگ روغن

رنگ مبتنی بر روغن به دلیل سختی و دوام معمولاً برای فضای خارجی ، چوب و فلز استفاده می شود. این نوع رنگ می تواند باعث ایجاد براقی روی سطح شود. رنگ روغن یکی از متمایزترین و زیباترین انواع رنگ ها است ، زیرا دارای خاصیت درخشندگی خاصی است که این درخشندگی به خاطر خاصیت روغنی موجود در آن می باشد .این نوع رنگ روغن بسته به شرایط تهویه و رطوبت بین 8 تا 24 ساعت طول میکشد تا خشک می شود. رنگ با پایه روغنی به آغازگر پایه روغن نیاز دارد و رنگ پایه آب به آغازگر پایه آب احتیاج دارد. به طور کلی ، رنگ های روغنی را می توان روی رنگ های پایه آب قرار داد ، اما رنگ های پایه را نمی توان روی رنگ های روغنی استفاده کرد.

رنگ پلاستیک

رنگ  پلاستیک مبتنی بر آب ، که به عنوان “رنگ لاتکس” یا “اکریلیک” نیز توصیف می شود.

رنگ پلاستیک درخشندگی ندارد ، اما رنگ های آن زیبا و آرامش بخش است و می توان آن را با قیمت مناسب تهیه کرد و یکی از بارزترین معایب آن مشکل تمیز کردن آن است. این نوع رنگ انواع زیادی دارد ، از جمله: کوارتز ؛ کوارتز لاستیکی. پلاستیک براق. پلاستیک نیمه براق. گرافیتو و بسیاری از انواع دیگر

اگر ماده اتصال دهنده نوعی اکریلیک باشد ، زمان خشک شدن آن کمتر از رنگ روغن است ، اما با این وجود براقیت کمتری دارند و اغلب دوام کمی دارند.

رنگ بلکا

رنگ های ساختمانی بلکا نیز از انواع رنگ های ساختمانی محسوب می شوند که بسیار زیبا و جذاب هستند و این نوع رنگ از الیافی ساخته می شوند که به آنها سلولزی گفته می شود و وقتی از این نوع رنگ استفاده می شود انگار که روی سطح دیوار را کاغذ دیواری زده اید و از نوع رنگ های پر طرفدار برای ساختمان هستند.

رنگ مولتی ‌کالر

از انواع رنگ آمیزی که برای ساختمان ها بکار می رود نوع مولتی کالر است که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد.این نوع رنگ آمیزی در اصل با اسپری انجام می شود و دارای رنگ های مختلفی است که معمولا زمینه دیوارهای ساختمان را به زیبایی رنگ آمیزی می کند.

رنگ متالیک

از انواع رنگ های ساختمانی می توان به نوع متالیک اشاره کرد و این نوع رنگ فضا را به شکل مدرنی در می آورد و برای ادارات نیز بسیار کاربردی است و ظاهری کاملا زیبا به ساختمان می دهد. البته این نوع نقاشی ساختمان را برای بخش هایی از یک دیوار مورد استفاده قرار می دهند تا زیبایی و جذابیت خود را از دست ندهد.

رنگ مات

متداول ترین پوشش داخلی دیوار “مات” است که با استفاده از برس یا غلتک به راحتی قابل استفاده است و درخشش یا براقیت منحصر به فرد در پایان را ایجاد نمی کند. یک رنگ ثابت اغلب با استفاده از بیش از یک لایه رنگ به دست می آید. با این حال ، رنگ مات به راحتی مشخص می شود و نیاز به روتوش منظم دارد.

رنگ براق

این نوع رنگ براق معمولاً در کارهای چوبی و فلزی استفاده می شود زیرا درخشندگی بالایی را ایجاد می کند. با این حال ، رنگ براق عیب هایی را نشان می دهد و اغلب به چندین لایه رنگ نیاز دارد.

رنگ نیمه براق

نوع رنگ نیمه براق بیشتر برای پیرایش هایی مانند تخته های قرنیز ، قالب ها و درها به جای دیوارها استفاده می شود.به راحتی تمیز می شود درخشش آن از براقیت کامل کمتر است و رنگ نیمه براق است.

نحوه تمیز کردن دیوارهای تازه نقاشی شده

با رعایت مراحل زیر ، دیوارها را به درستی تمیز کنید ، به ویژه هنگامی که لکه هایی روی آنها وجود دارد

1: مقدار مناسبی از پاک کننده های خانگی که حلال رنگ نباشند و به رنگ دیوارها آسیب نمی زنند را را در یک سطل آب گرم مخلوط کنید.

2: ناحیه ای که حاوی لکه های کثیف روی دیوار هستند را با یک پارچه یا با یک اسفنج به آرامی بکشید تا لکه ها از روی دیوارها پاک شوند.

3: دیوار را با استفاده از آب بشویید و یا با یک پارچه مرطوب و تمیز مواد شوینده باقی مانده روی دیوار را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن دیوارهای تازه نقاشی شده

نقاشی ساختمان تکنیک پاششی

این نوع تکنیک که پاششی نام دارد دارای رنگ آمیزی بسیار شگفت انگیزی است و طرح های متنوع ان زیاد است و سطح رنگ بسیار عالی نشان می دهد برای همین برای سالن های پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد. طرح و رنگ این نوع تکنیک انقدر جذاب است که پس از خشک شدن طرح هایی شبیه به کاغذ دیواری را مشاهده خواهید کرد.

نقاشی ساختمان سایه روشن

این نوع رنگ امیزی نیز حال و هوای خانه شما را به سمت مدرن شدن می برد، طیف رنگی که در این مورد رنگ امیزی مورد استفاده قرار می گیرد سایه روشن است است یعنی هر چه از بالا به پایین بیایید رنگ شدت خود را از دست می دهد،این نوع رنگ آمیزی ساختمان نیز دارای علاقمندان زیادی مخصوصا در ایران است.

موارد مهم در نقاشی ساختمان در تهران

1:اگر دیوار مورد نظر شما مرطوب است ، منتظر بمانید تا کاملا خشک شود و قبل از رفتن به قسمت بعدی ، منتظر بمانید رنگ قبلی خشک شود و خطاها یا نواقص را می توانید در این زمان مورد بررسی قرار دهید.

2: قبل از استفاده از رنگ جدید ، هر قسمت ترک خورده ، یا پوسته پوسته شده را باید کمی سمباده بکشید. (سپس کاملاً دیوار شسته شود) ، زیرا پوشش جدید رنگ قدیمی را شل می کند. . لکه های چرب نیز ممکن است نیاز به شستشو با صابون و آب تمیز داشته باشند. در غیر این صورت ، با پارچه ای مرطوب سریع دیوارها را پاک کنید تا دیوار یک سطح تمیز و عاری از گرد و غبار داشته باشد تا رنگ به آن بچسبد.

3: برس ، رول غلتک و نوار نقاشی با کیفیت بالا بخرید.

4:پوشش مناسب غلتک باعث میشود به درستی و با دقت دیوارها رنگ شوند  و همین پوشش مناسب شکاف ها را نیز می پوشاند و پوشش کاملی ایجاد می کند. اما اگر خیلی غلتک ضخیم باشد ، ممکن است در جایی که نمی خواهید بافت بدی ایجاد کند.

موارد مهم در نقاشی ساختمان در تهران

رنگ با کیفیت انتخاب کنید

یک رنگ خارجی مناسب 100 درصد لاتکس اکریلیک است. این فرمول از سه مولفه اصلی تشکیل شده است:متخصصان نقاشی ساختمان در تهران این موارد را شرح می دهند.

– رنگدانه ها ، که رنگ را فراهم می کنند.
– رنگ هایی که رنگدانه را به دیواره نگه می دارد.
– حلال ها باعث پخش شدن رنگ می شوند. امروزه اکثر رنگ های بیرونی بر پایه آب هستند.

با خشک شدن رنگ ، حلال تبخیر می شود و فقط رنگدانه ها و چسب ها باقی می ماند. این مواد به عنوان جامدات حجمی شناخته می شوند. رنگهای با کیفیت بالاتر به طور کلی در مواد جامد حجمی بیشتر هستند.

همچنین ممکن است اتصال دهنده های بهتری داشته باشند که باعث می شود رنگدانه ها مدت بیشتری در جای خود بمانند. این دوام رنگ را بهبود می بخشد.
برای تعیین درصد حجم جامد در مارک رنگ ، وب سایت تولید کننده را بررسی کنید یا از توزیع کننده محلی خود یک صفحه مشخصات فنی بخواهید. به طور کلی ، رنگ های دارای برچسب “پرمیوم” یا “فوق العاده برتر” احتمالاً از نظر حجم جامد بیشتر از مارک های ارزان قیمت هستند.

نحوه رنگ آمیزی ساختمان در تهران

مدیریت و نحوه رنگ آمیزی

نقاشی ساختمان امروزه با پیشرفت زیادی روبرو است و جهان امروزی با انواع نقاشی ها و انواع رنگ آمیزی آشنا هستند علاوه بر دوامی که نوع رنگ به ساختمان می دهد، نقاشی کردن ساختمان باعث می شود دکوراسیون منزل کاملا تغییر کند و جلوه بسیار خوبی به نمای درونی و بیرونی ساختمان دهد، بنابراین باید از نقاشان حرفه ای که به شکل اصولی کار می کنند برای رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان استفاده شود.

قیمت نقاشی ساختمان در تهران

سالهاست که رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان با تکنیک های مختلف انجام می گیرد و در این بین با پیشرفت رنگ آمیزی و انواع بافت ها و رنگ ها نقاشی منازل نیز با پیشرفت هایی روبه رو بوده است. کیفیت و بافت رنگ با گذشت سالها به طور مداوم در حال پیشرفت است.و این موارد روی قیمت نقاشی ساختمان تاثیر گذار است .ولی برای  تعیین هزینه نقاشی ساختمان نیاز به بازدید حضوری می باشد.تا قیمت دقیق با توافق طرفین مشخص شود.

ساختمانها ، تاسیسات و ادارات مواردی هستند که معمولاً نیاز به رنگ کاری دارند. دلیل اصلی رنگ آمیزی ساختمان ها ،محافظت از نمای داخلی و خارجی آنها است و البته امروزه زیبایی نیز در انتخاب نوع رنگ بسیار موثر است. عناصری مانند اشعه ماورا بنفش ،باد ، لکه ها و نفوذ آب اغلب بر ساختمان ها تأثیر می گذارد و اساساً از رنگ به عنوان محافظ خارج استفاده می شود. و نیاز به استفاده از رنگهای با کیفیت عالی برای عملکرد سطح ساختمان بسیار مهم است.

قیمت نقاشی ساختمان در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست
Call Now Buttonنقاشی ساختمان