مراحل آموزش نقاشــی ساختــمان

آموزش نقاشــی ساختــمان

 آموزش نقاشی ساختمان یکی از چالش برانگیز ترین امور برای نوسازی محیط خانه است. با گذشت زمان دود ناشی از لوازم حرارتی، آلودگی ها، گرد و خاک و صدمات فیزیکی سبب می شود مالک خانه به فکر رنگ آمیزی خانه بیفتد.‌ برای اینکه هزینه زیادی را متحمل نشوید می توانید خودتان دست با کار شوید البته که این کار زیاد هم ساده به نظر نمی آید.

رنگ آمیزی دیوار های خانه معمولا دارای مبادی منحصر به فردی است. پیش از نقاشی بایستی نکات مهمی را رعایت کنید تا بدون هیچ گونه نگرانی آن را شروع کنید.

پیش از هر کاری بایستی کلیه جوانب را مدنظر قرار دهید. رنگ آمیزی منزل مسائل خود را دارد و امکان دارد برای مدت زمانی روال زندگی را مختل کند. اگرچه پس از این کار دست کم چندین سال احتیاجی به رنگ کردن منزل نیست.

 

نقاشــی ساختــمان به صورت مرحله به مرحله

رنگ و نقاشی ساختمان مراحلی دارد که مطلوب است آن ها را مطابق اولویتی که دارند پشت سرهم اعمال کنید دقت کنید که پیش از هر کاری ضروری است برای رنگ کاری ساختمان نخست بایستی لوازم مورد نیاز را فراهم کنید بعد از این مبادرت به رنگ کاری دیوار کنید.

 

آموزش نقاشــی ساختمــان برای افراد مبتدی

پیش از آغاز پروسه نقاشی ساختمان لوازم موجود در خانه را تا جایی که امکان دارد جمع آوری کنید و کنار هم قرار دهید. می توان لوازم را در وسط خانه گرد آوری کنید و روی آنها را با یک پلاستیک یا پارچه بصورت کامل پوشش دهید تا وسایل رنگی نشوند.

صفحه های مربوط به کلیدها، پریز، آیفون و فیوز را از روی دیوار جدا کنید با این عمل می توانید بخش درونی دیوار پشت این لوازم را هم نقاشی کرد و همچنین از رنگ شدن آنها ممانعت کنید. درپوش ها داخل یک پلاستیک گذاشته و در یک جا مطمئن قرار دهید.
تابلو، آباژور، های دیواری، لوستر را در صورت لزوم بردارید.

کف زمین را بهتر است با پارچه های ضد آب پوشش دهید تا زمین رنگی نشود. پلاستیک با توجه به اینکه سبب جذب رنگ نمی شود برای این امور متناسب نخواهد بود چون سبب می شود رنگ بر روی زمین ریخته شود و آن را رنگی و خیس کند. با نوار چسب روی قرنیز های پوشش دهید و آن را توسط کاردک سفت کنید

 

آغاز پروسه نقاشــی ساختمــان

آغاز پروسه نقاشی ساختمان بدین صورت است که اگرچه صدمات فیزیکی وارده به دیوار زیاد است بایستی نخست بتونه کاری انجام داد. پس از بتونه کاری اگر احتیاج به سمباده کشی باشد بایستی پس از سمباده کاری دیوار را به صورت مطلوبی تمیز کرد تا آلودگی ها و گرد و خاک بر روی قلم مو و رنگ نچسبد.‌ پس از بتونه کاری می توانید پرایمر به کار ببرید. پرایمر از منتقل شدن رطوبت به رنگ ممانعت می ‌کند و آن را با دوام تر می کند.

بهتر است رنگ آمیزی یک دیوار را به اتمام برسانید سپس نقاشی دیوار دیگر را شروع کنید. برای اینکه نشانی از قلمو بر روی دیوا به جا نماند بهتر است غلطک بکار ببرید. حتی پس از رنگ آمیزی با قلمو اگر بر روی سطح مدنظر غلطک بکشید هیچ نشانی از قلمو باقی نمی ماند. مطلوب ترین کار این است ‌که برای بخش های بزرگ تر از غلطک و برای گوشه ها قلم به کار ببرید.

یکی از دشوارترین و پیچیده ترین بخش های رنگ آمیزی دیوار نقطه اتصال دو دیوار می باشد که به رنگ های متنوع رنگ شده اند. به منظور این که لاین همواری به جای بگذارید بهتر است به وسیله یک ابزار تیز، مانند پیچ گوشتی، بر روی خط اتصال دو دیوار خراشی تولید‌ کنید. در این صورت رنگ زائد قلمو داخل این روزنه وارد شده و خط صافی را ایجاد می کند.

 

تعیین لوازم مناسب برای رنگ آمیزی

برای تهیه غلطک مناسب برای نقاشی ساختمان بهتر است به عرض آن دقت کنید. اگر غلطک بزرگی خریداری کنید هنگام رنگ آمیزی دیوار امکان دارد رنگ به حوالی آن پاشیده شود. نوع و سطح کیفی این وسیله از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به هیچ عنوان در پی ارزان ترین نوع این ابزار نباشید چرا که امکان دارد پرز پارچه از ابزار مناسب نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک و لاتکس بکارگیری از پارچه های پلی استر و نایلون می باشد؛ اما پارچه های طبیعی متناسب رنگ روغن می باشند.

غلطک را پیش از بکارگیری حتما شستشو دهید تا اگر کرک، ذرات گرد و خاک و پرز بر روی آن موجود باشد به رنگ خیس دیوار انتقال داده نشوند.

از دیگر ابزار مناسب نقاشی ساختمان قلم موی طبیعی است که برای رنگ های روغنی کاملا مطلوب می باشند. از قلم مو های مصنوعی معمولا برای رنگ های اکریلیک استفاده می کنند. قلم موی مرغوب و دارای سطح کیفی مطلوب امکان دارد از نرخ بیشتری برخوردار باشد اما با خیالی آسوده می توانید دیوار خانه خود را رنگ کنید. قلم مو را مانند مداد در دست گرفته و از آن به مثابه ضربه زدن چکش استفاده کنید.

 

نکات عمده در خصوص انجام رنگ آمیزی ساختمان

نکات مهمی که بایستی در زمان انجام نقاشی ساختمان به آن توجه کرد عبارتند از:

•رنگ آمیزی را از بخش های بالایی دیوار و مقرب به سقف آغاز کنید و به طرف پایین بروید.

•رنگ آمیزی دیوار منزل بایستی در مطلوب ترین نور و با هوارسانی مناسب صورت گیرد.

•پس از هر قشر رنگ با ملاحظه به جنس رنگ بکار برده شده، مدت زمانی را اجازه دهید تا لایه های رنگ بصورت کامل خشک شوند.

•از نکات عمده در خصوص آموزش نقاشی ساختمان این است که بایستی رنگ موجود در قلم مو به اندازه کافی باشد چرا که در غیر این صورت بر روی دیوار چکه می کند.

•حین به کارگیری از رنگ روغن و حلال های شیمیایی بهتر است حتما از ماسک استفاده کنید.

•مواظب تینر و نفت باشید که حتما این دو را از گرما دور نگه دارید.

•از دیگر نکات عمده در خصوص آموزش نقاشی ساختمان این است که رنگ های براق سبب بازتاب نور می شوند و امکان دارد ایرادات موجود بر روی دیوار را بیشتر نشان دهد.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Button