آموزش جامع رنگ آمیزی ساختمان با قلم مو

رنگ آمیزی ساختمان با قلم مو

نقاشی با قلم مو یکی از روش های رنگ آمیزی است که بایستی بعد از این عمل قلم مو را تمیز نمایید تا بتوان دوباره از آن استفاده نمایید کلیه مراحل ذکر شده می تواند به شما در تمیز نمودن آن یاری رساند.

قلم مو یکی از پر استفاده ترین لوازم نقاشی ساختمان به شمار می آید که در هر صورت در مراحل متنوع نقاشی منزل مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه قسمت اصلی از نقاشی سقف و دیوار ها با غلطک یا پیستوله صورت می گیرد ولی بایستی دانست که بدون قلم مو نقاشی اتاق تکمیل نخواهد شد در این صورت اگر تمایل دارید رنگ اتاق خود را تعویض نمایید بایستی قلم موی متناسبی را برای کار خود برگزینید.

قلم مو ها مانند غلطک ها از اقسام متنوعی برخوردارند که از لحاظ سایز و جنس نسبت به یکدیگر متمایز هستند. معمولا تعیین قلم موی متناسب برای نقاشی ساختمان به گونه رنگی که بکار میبرید نیز وابسته است.

انواع قلم مو با ملاحظه به جنس الیاف شامل قلم مو با الیاف طبیعی، قلم موهای تلفیقی نایلون/ پلی استر، قلم مو های پلی استر، قلم مو های فومی و فرول می باشند. انواع مختلف قلم مو نقاشی ساختمان مطابق سایز حاوی قلم موی سایز ۲ اینچ، ۳ اینچ و ۴ اینچ می باشد.

 

چگونگی جلوگیری از ماندن رد قلم مو حین رنگ آمیزی ساختمان

رد قلم مو نقاشی همواره یکی دغدغه های اشخاصی است که برای نخستین بار مبادرت به نقاشی ساختمان می کنند. قطعا آنهایی هم که از تجربه زیادی برخوردار هستند این چالش را دارند اما آنها واقفند که چطوری این مشکل را به آسانی برطرف نمایند. برای برطرف نمودن این مسئله در نقاشی ساختمان معمولا دو شیوه وجود دارد:

 

•تکنیک اول: سمباده کشی

اگر پس از رنگ آمیزی ساختمان و نقاشی دیوار و سقف دیدن که همچنان آثار رنگ و رد قلم مو روی دیوار ها برجای مانده است تنها لازم است در نخستین گام خونسردی خود را حفظ نمایید ، دو شیوه برای برطرف نمودن این آثار وجود دارد.

اول اینکه به آهستگی روی دیوار را سمباده بکشید فراموش نکنید این کار حتما بایستی آرام انجام شود به نوعی که سبب از بین رفتن رنگ نشود. برای این عمل می توانید از کاغذ های مخصوص سمپاد استفاده نمایید.

از سمباده های برقی که در حال حاضر در بازار موجود می باشند به جهت بالابردن شتاب کار، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. این گونه سمباد ها سبب گرم شدن رنگ و در نهایت یک حالت چسبندگی به آن می افزاید و سبب خرابی رنگ کل بخش های رنگ شده می شود.

مسلما پیشنهاد کلی ما این است که بایستی با یک شخص ماهر در نقاشی ساختمان مشورت نمایید. اگرچه امکان دار که آنها به شما هیچ نوع پیشنهادی را ارائه ندهند ولی کسب نکته ای از هر یک می تواند به شما در بهتر انجام دادن این عمل کمک شایانی نماید.

 

روش دوم : تکنیک تلفیق درای وال

اگر به هر علتی مسئله شما با سمباده کشی برطرف نشد یا اینکه رد قلم مو بر روی کل دیوار باقی ماند، نیازی نیست که مجددا کار خویش را از سر گیرید بلکه بهتر است برای صرفه جویی در وقت از شیوه پوشش فوری که به وسیله درای وال می باشد این رد قلم مو را برطرف نمایید.

پس از آن به وسیله کاغذ سمباده ۱۰۰- گریت هر نوع لکه و آثار را در پوشش به صورت فوری شناسایی و پیدا نموده و سریعا مبادرت به نقاشی ساختمان نمایید.

این شیوه پوشش فوری این اعتماد را به شخص می دهد که به آسانی و فوری هر نوع رد قلم مو را رفع نماید. در مورد اول امکان دارد با مسائلی روبرو شوید اما در این شیوه دیگر نیاز نیست که در خصوص خرابی دیوار تشویش داشته باشید.

تنها ابزاری که شما برای این کار احتیاج دارید شامل کاغذ سمباده ۸۰- گریت و ۱۰۰- گریت ، رنگ ، سمباده بلوکی و تیغه ۱۲ برای به کارگیری در روش دوم. اگر به هر علتی نتوانستید کار خود را به خوبی انجام دهی مسلما بایستی با یک استاد کار ماهر در این حیطه مشورت نمایید.

 

نحوه شستشو و تمیز نمودن قلم مو بعد از رنگ آمیزی ساختمان

برای اینکه بتوانید چندین مرتبه از قلم مو برای نقاشی ساختمان استفاده نمایید در کنار خرید یک قلم مو با سطح کیفی عالی، بایستی بتوانید از آن به صورت مطلوبی نگهداری و مراقبت نمایید. بعد از نقاشی ساختمان با قلم مو آن را تمیز بشویید تا اثری از هیچ گونه رنگی روی ان باقی نماند و به کارگیری دوباره از این ابزار برایتان مقدور باشد.

•نخست قلم مو را روی لبه قوطی رنگ مقداری فشار دهید تا رنگ های اضافی روی آن به درون قوطی برود این عمل را بهتر است چندین مرتبه تکرار نمایید تا اطمینان حاصل نمایید که رنگ در بین الیاف قلم مو تجمع ننموده است.

•پس از آن قلم مو را بروی یک کاغذ یا روزنامه به صورت X بکشید تا حدی که رنگ های اضافی بر روی آن خارج شوند.

•در این وهله بایستی قلم به صورت کامل خشک شود ولی همچنان احتیاج به شستشو دارد تا هیچ گونه رنگی بر روی آن به جا نماند. با ملاحظه بر اینکه رنگ استفاده شده در نقاشی ساختمان از چه نوعی است بایستی حلال متناسب را برای شستن قلم به کار بگیرید.

 

استفاده از رنگ لاتکس

بدین مفهوم که برای رنگ لاتکس بایستی از آب و رنگ روغنی به وسیله تینر رنگ استفاده می شود.

•بعد از اینکه به وسیله حلال متناسب، قلم مو را پاکیزه و تمیز نمودید آن را زیر آب قرار دهید و با آب و صابون بشویید و حلال و رنگ اضافی بر روی قلم خارج شوند. این ابزار را بایستی به صورت مطلوبی آب بکشید.

•قلم را چند مرتبه بایستی روی سطوح سخت و تمیز بکشید تا الیاف آن به صورت اول بازگردند و آب اضافی آن خارج شود. برای این عمل می توانید برش های ویژه قلم مو را به کار ببرید تا علاوه بر صاف و یکنواخت نمودن الیاف سبب شود الیاف شل و سوا شده از آن ها بیابد و بردارد‌.

•تا حد امکان آب موجود درون قلم را بیرون بکشید و برای اینکه بصورت کامل خشک شود آن را داخل یک حوله بگذارید‌. گذاشتن قلم مو در هوای آزاد هم می توان به خشک نمودن این وسیله کمک نماید.

پیشنهاد ما به شما

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button