اطلاعاتی در خصوص نقاشــی کردن ساختــمان با پیستوله

نقاشــی کردن ساختــمان با پیستوله

 

در خیلی از پروژه ها به جای به کارگیری از قلم مو و غلطک در نقاشی ساختمان بایستی از پیستوله استفاده نمود. در حقیقت امروزه به علت توسعه و پیشرفت کاری برای بخش های بسیاری از این وسیله کاربردی استفاده می نمایند. برای اموری نظیر درب های فلزی با گردش و تاب فراوان یا نقاشی ابزار گچبری اولویت بر این خواهد بود که از این وسیله استفاده نمایند که کار را بسیار راحت تر می نماید.

هر روز با گذر زمان و همچنین با پیشرفت تکنولوژی تعدادی ابزار متناسب با نقاشی ساختمان به بازار عرضه می شوند که کار را برای رنگ کاران تسهیل می بخشند.

اجزا و قطعات مربوط به پیستوله شامل پیکره اصلی، بوبین، سوئیچ، ترمینال، فیلتر، فنر پستانک نازل، محفظه دکمه سفت کننده درب محفظه به پیکره اصلی، ساچمه، سیم تغذیه، محور فولادی، لوله برنجی، کلاهک قطعه مفصلی، سر لوله برنجی، دکمه تعیین مقدار رنگ و لوله مکش می باشد.

 

کاربردهای ویژه نقاشــی کردن ساختــمان با پیستوله

از مهمترین کاربرد های نقاشی ساختمان با پیستوله می توان به نقاشی رویه های داخلی و بیرونی ساختمان و همچنین رنگ آمیزی وسایل دکوراسیون اشاره نمود. این تجهیز تشکیل شده از یک محفظه، یک لوله و در پایان سری منحصر به فرد است که در قیاس با غلطک و قلم مو از سایز و اندازه بزرگتری بهره مند است.

بدین جهت محافظت از این وسیله کاربردی در خانه معمولا با اندکی مشکل روبه رو است. از دیگر معایب این وسیله در نقاشی ساختمان ضعف در اتلاف میزان زیاد رنگ در مواقع رنگ پاشی است.

از دیگر کاربرد های نقاشی ساختمان با پیستوله این است که توانایی نقاشی بعضی از بخش ها و قشر ها را با سرعت عمل و به صورت یکدست و یکنواخت انجام می دهد.

 

آشنایی با مسائل عمده نقاشی کردن ساختمان

استفاده از هر نوع وسیله نقاشی ساختمان احتمالا با مسائلی رو به رو باشد که مقداری کار را برای رنگ کار سخت می کند و مسائل ناشی از نقاشی ساختمان با پیستوله عبارتند از:

•چکه کردن رنگ بعضی اوقات به صورت سقوط کردن یک قطره یا ریزش یک قشر است که دلیل آن گرد آمدن بیش از اندازه رنگ در مکان مورد نظر می باشد و علت عمده آن عبارت است از:

هنگامی که رنگ بیش از اندازه رقیق باشد.
هنگامی که اندازه پیستوله به قشر کار بیش اندازه نزدیک باشد.
هنگامی که میزان زاویه این ابزار نسبت به کار غلط باشد.
زمانی که قطره رنگ پاشیده شده بر روی قشر مورد نظر بیش از اندازه باشد.
برای برطرف نمودن این مسائل بعد از خشک شدن رنگ بایستی بخش های چکه شده را با سمباده صاف نموده و دوباره رنگ آمیزی نمود.

•نم زدایی رنگ با فرمی پودری هم از دیگر مسائل ناشی نقاشی ساختمان با پیستوله می باشد و دلیل آن می تواند:
مسافت بسیار این وسیله با کار در زمان رنگ پاشی است. این مسئله سبب می شود تا رنگ پیش از رسیدن به کار کاملا خشک شود.

رنگ پاشی با نیروی هوای بسیار
قرار گیری گرد رنگ بخش های در حال رنگ روی بخش هایی که قبلا رنگ شده است.

 

•تف نمودن پیستوله که به علل زیر صورت می گیرد:

غلظت و تراکم بیش از اندازه رنگ
پایین آمدن نیروی باد ورودی این ابزار
کثیف بودن یا مسدود شدن مجرای پیستوله
•پوست پرتقالی شدن از دیگر مسائل این وسیله در زمان نقاشی ساختمان است که رنگ پس از نم زدایی فرمی ناصاف مشابه پوست پرتقال پیدا می کند چرا که:

رنگ به میزان مطلوبی رقیق نشده است.
مسافت و اندازه پیستوله به قشر کار خیلی نزدیک می باشد.

•فرو نشینی رنگ از نازل بدون اینکه به ماشه نیرو وارد شده باشد که به علل زیر پیش می آید:
آسیب رسیدن به سوزن مایع این ابزار
وجود آشغال در دهانه نازل سوزن

 

نکات مهم بکارگیری پیستوله

در زمان بکارگیری پیستوله در نقاشی ساختمان بایستی رنگ از قسمت چپ و راست با شتاب یکسان صورت گیرد و در هر رفت و برگشت بایستی این ابزار را رها نموده و مجدد بگیرید. در موقع رنگ پاشی جنبش پیستوله حتما بایستی با قشر مدنظر موازی باشد و آن را به نوعی تکان دهید که به حالت قوسی باشد و اندازه پیستوله تا قشر بایستی در وسط اندک و در لبه ها زیاد که این خود سبب انحنا دادن به رنگ در وسط می شود. نکات مهم بکارگیری پیستوله در ساختمان توسط پیستوله به شرح زیر است:

 

•فاصله پیستوله تا قشر کار

میزان مسافت و اندازه پیستوله از حرکت کار بایستی مطلوب و کافی باشد توجه نمایید که اگر این میزان اندازه محدود باشد غلظت رنگ زیاد شده و رنگ شره می کند و اگر این فاصله زیاد باشد پاشیدگی رنگ هم زیاد می شود و قشر رنگ زبر می شود. به بیانی دیگر به علت مسافت بسیار پیستوله با قشر رنگ و پیش از تلاقی با قشر به علت برخورد بسیار با هوا به صورت پودر درآمده و پس از قرارگیری روی قشر کار آن را زبر می کند.

مقدار فاصله مطلوب میان پیستوله و قشر کار با ملاحظه به اقسام متنوع و تراکم های مختلف رنگ مورد نظر همواره میان ۲۰ الی ۳۰ سانتی متر می باشد. در هر تکان همواره ۵۰ درصد از سطح نقاش می شود و با تکان قبلی مجدد زیر پوشش حرکت جدید واقع شده و دلیل آن غلظت متمایز پاشیدگی رنگ به وسیله پیستوله می باشد.

در حین رنگ پاشی بایستی از جهت خود و از بخشی که به خود شما نزدیک تر است رنگ پاشی را آغاز نمایید، تا گرد رنگ به سوی جلو که همچنان رنگ نشده است انتقال یابد. اگر از سمت جلو آغاز به نقاشی ساختمان نمایید گرده رنگ بر روی قسمتی که رنگ شده است می نشیند و قشر کار را زبر می نماید، به این مسئله توجه نمایید که بایستی به هیچ عنوان این قشر زبر نشود.

 

•میزان درجه حرارت در حین نقاشی با پیستوله

از نکات مهم بکارگیری پیستوله در رنگ آمیزی ساختمان می توان به مقدار درجه حرارت پیستوله در نقاشی ساختمان اشاره نمود. در حین رنگ پاشی قطعا بایستی درجه حرارت رنگ و درجه حرارت قطعه کار مناسب و مطلوب باشد زیرا که این دو عامل اثر بخشی بسیاری در افزایش سطح کیفی کار خواهند داشت.

همواره درجه حرارت رنگ در زمان بکارگیری بایستی ۲۲ درجه سانتی گراد و درجه حرارت قطعه میان ۲۲ الی۳۰ درجه سانتی گراد باید باشد که در این صورت کار با سطح کیفی بالایی صورت می گیرد.

 

•فشار هوای کافی در زمان نقاشی توسط پیستوله

نیروی هوای کافی برای پودر نمودن رنگ به تراکم و نوع رنگ وابسته است. اگر نیرو هوا محدود باشد رنگ بصورت صحیحی پودر نمی شود و قشر کار چروک خواهد شد و اگر نیروی هوا زیاد باشد قشر کار به شکل دانه دانه می شود بدین جهت بایستی پیستوله را به نوعی تنظیم نمود که رنگ و هوا به مقدار مساوی ترکیب شوند.

پیشنهاد ما به شما

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button