تکنیک هایی برای اعمال نقاشــی ساختــمان حرفه ای

رنگ آمیزی ساختمان حرفه ای

 

رنگ آمیزی ساختمان | تکنیک هایی برای اعمال نقاشی ساختمان حرفه ای کار با انواع و اقسام رنگ های متنوع نظیر رنگ روغن، رنگ چوب،رنگ بلکا و رنگ پلاستیکی است.

خیلی از اشخاص تصور می کنند نقاشی ساختمان معمولا شغلی راحت و به کارگیری از چند وسیله نظیر قلم مو می باشد ولی حقیقت چیز دیگری است، ریسک های احتمالی این حرفه، مدرن بودن، خلاقیت و توجه بسیار در این حرفه آن را به هنر گرانمایه ای مبدل نموده است. این حرفه دارای زیر مجموعه های بسیاری است که خیلی حرفه ای می باشد که به پیشینه و مهارت بالایی احتیاج دارد.

این صنعت به دلیل تعامل داشتن با رنگ و مواد شیمیایی می تواند اندکی سخت و دردسرساز باشد و امراضی نظیر آسم و تنگی نفس به دنبال داشته باشد. به کارگیری مواد آتش زا نظیر بنزین و تینر ریسک های احتمالی این حرفه به ظاهر راحت را چند برابر بالا می برد.

زمانی که از صنعت نقاشی ساختمان گفتگو می نمایید بایستی آن را یک صنعت کوچه بازاری استنتاج نمود که هنرمند تلاش می کند جوهره اذهان و ایده آل های صاحب کار خویش را مدنظر قرار دهد و در نمود هنری آن را به کرسی بنشاند.

 

انواع تکنیک ها برای اعمال رنگ آمیزی ساختمان حرفه ای

نقاشی ساختمان یکی از کهن ترین و مطلوب ترین تکنیک هایی است که برای جذابیت دیوار ها و چیدمان داخلی می توان تعیین نمود. با ملاحظه به اینکه محدوده های وسیعی از رنگ ها بدین جهت به کار برده می شوند می تواند جذابیت و نمود منحصر به فردی را برای چیدمان داخلی شما وضع نمایند.

ولی بهتر است بدانید نقاشی ساختمان رموز و اسراری دارد که فقط یک رنگ کار ساختمان حرفه ای به آن واقف است. در زیر ترفند هایی برای انجام نقاشی ساختمان حرفه ای را در اختیار شما قرار می دهیم که عبارتند از:

 

•ترک و هر نوع تورفتگی بایستی رفع شود

یکی از رموز نقاشی ساختمان که هر رنگ کاری بایستی پیش از هر چیزی به آن دقت نماید رفع هر نوع ترک و تورفتگی بر روی سطوح مختلف نظیر دیوار یا سقف می باشد. هر بخشی را که می خواهید نقاشی نمایید نخست بایستی از هر نوع تورفتگی و ترک مبرا نمایید.

این عمل برای یک رنگ کار ساختمان انرژی و دردسر بسیاری را به همراه دارد ولی این دردسر و سختی به کار برده شده بی اثر نخواهد ماند و در اتمام کار برآیند آن را مشاهده خواهید نمود.

پس از پایان رنگ آمیزی ساختمان هیچ نوع پیچیدگی و انحنایی را بر روی قشر رنگ شده مشاهده نخواهید کرد و نقاشی بر روی سطح هموار صورت خواهد گرفت. بعضی از رنگ کاران که به شیوه حرفه ای و ماهرانه در این حیطه کار می کنند امکان دارد چند روز زمان و انرژی خویش را برای رفع این ترک ها و تو رفتگی ها اتلاف نمایند تا برآیندی مطلوب داشته باشند.

 

•رنگ کار ساختمان لازم است سمباده زنی را طی دو وهله انجام دهد

سمباده زنی یکی دیگر ترفندهایی برای نقاشی ساختمان حرفه ای به حساب می آید که جز عمده ترین مراحل رنگ آمیزی ساختمان است. که این عمل برای هموار نمودن سطوح مدنظر می باشد و می توان با این متد قشری خیلی صاف را ایجاد نمود که قطعا با این کار رنگ روی آن به خوبی خواهد نشست.

در مجموع سمباده زنی بصورت مطلوبی می تواند این امتیاز را ایجاد نماید تا ماندگاری رنگ روی سطوح مختلف چند برابر افزایش یابد و تا مدت زمان زیادی امکان دارد چندین سال طول بکشد و احتیاجی به نقاشی ساختمان نداشته باشد.

 

•تکنیک انتخاب بهترین نوع رنگ برای رنگ آمیزی ساختمان حرفه ای

رنگی که برای رنگ آمیزی ساختمان تعیین می شود و به کار گرفته می شود بایستی هماهنگ با سایر اجزای چیدمان، نور پیرامون و نیز هماهنگ با علاقه و سلیقه صاحب آپارتمان باشد که قطعا سلیقه ای عمل نمودن نمی تواند برآیندی مطلوب را به همراه داشته باشد.

یک رنگ کار ساختمان که پیشینه و تجربه طولانی در حیطه نقاشی داشته باشد به صورت مطلوبی می داند که چه نوع رنگی را مطابق محیط موجود تعیین و استفاده نمایند .

رنگ ها نیز در مارک ها و اقسان متنوعی به فروش می رسند که یک رنگ کار مجرب بایستی به خوبی بداند که رنگ به کار برده شده او از سطح کیفی کافی و لازم بهره مند است یا خیر؟ و رنگ با سطح کیفی عالی که ماندگاری و دوام بالایی داشته باشد را تعیین و استفاده نماید.

 

•نقاش حرفه ای رنگ کافی برداشته و از بالا به پایین کار می کند

نقاشی ساختمان صرفا به تعیین رنگ مطلوب و یا بتونه کاری و مهیا سازی محل مورد نظر متناهی نمی شود و مراحلی پس از مهیا سازی وجود دارد که پس از آن رنگ کار رنگ را روی نواحی مدنظر مانند دیوار اعمال می نماید که این بخش جز حیاتی ترین مراحل به شمار می آیند.

 

رنگ کاران متبحر نخست برای نقاشی میزان رنگ مطلوب را از داخل سطل و به وسیله غلطک یا قلم مو بر می دارند. رنگ زیادی که به وسیله رنگ کار از داخل سطل برداشته می شود مهارت نقاشی را از رنگ کار می گیرد و نمی تواند نظارت مطلوبی روی غلطک یا قلمو خود داشته باشد.

 

پس از برداشتن رنگ لازم مطلوب است رنگ کار نقاشی ساختمان را از بالا به پایین شروع نماید. نخست سقف و پس از آن نوبت به سایر بخش ها و دیوار می رسد، این عمل سطح کیفی عالی رنگ کاری را به دنبال خواهد داشت.

 

•بهتر است رنگ کار در رنگ آمیزی ساختمان مقداری وسواس به کار بگیرد و دوباره نقاشی را وارسی نماید.
یک رنگ کار ساختمان اگر به شیوه ماهرانه کار کند بایستی مقداری وسواس به کار گیرد چرا که رنگ آمیزی کاری مهم و خطیر است و به توجه و دقت بسیاری احتیاج دارد.

یکی از اعمالی که بایستی رنگ کار ساختمان انجام دهد وارسی دوباره نقاشی انجام شده می باشد. قطعا پس از پایان رنگ آمیزی از سطوح مدنظر احتیاج به بررسی مجدد خواهد داشت و بایستی مورد نظارت قرار گیرد تا چنانچه به لکه گیری و بازسازی نیاز باشد آن را انجام دهند. امکان اینکه کنجی رنگ آمیزی نشده باشد زیاد است و بایستی این نواحی در وارسی دوباره به صورت مطلوبی بازسازی شوند.

 

• نقاش و استاد کار ساختمان درب ها را به صورت صحیح نقاشی میکند

یکی از قسمت هایی که رنگ کار هیچ موقع نباید آن را فراموش کند درب ها می باشند که بایستی برای جذاب تر شدن و حرفه ای تر شدن کار نقاشی شوند. درب ها از اهمیت بسزایی در نقاشی بهره مند می باشند و می تواند در جذابیت چیدمان داخلی نقش عمده ای را اعمال نمایند.

پیشنهاد ما به شما

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button