نحوه به کارگیری غلطک طرح دار در نقاشی ساختمان

غلطک طرح دار در رنگ آمیزی ساختمان

نحوه به کارگیری غلطک طرح دار در نقاشی ساختمان به علت خصوصیات عالی که دارد جانشین مطلوبی برای قلم مو است. کار با این گونه غلطک ها بسیار راحت و سریع صورت می گیرد و قسمت های بیشتری را مورد پوشش قرار می دهد و افزون بر این خیلی تمیز اعمال می شود و هیچ نوع نشانی از غلطک بر روی دیوار به جا نمی گذارد بدین جهت غلطک آبشن مطلوبی برای نقاشی دیوار و سقف می باشد.
نقاشی ساختمان یکی از شیوه های پیشنهادی بسیار مطلوب برای تغییر و تحول پیرامون داخلی به حساب می آید. با به کارگیری از رنگ های نوین و تجهیزات توسعه یافته ای که در حال حاضر وارد این حرفه شده است تحولی عظیم و قابل ملاحظه در این صنعت ایجاد شده است.

گوناگونی بسیار و سطح کیفی بالای رنگ ها و فن های مدرن سبب شده نقاشی مربوط به ساختمان هواداران زیادی را به خود جذب نماید و موقعیت و معروفیت خویش را نیرومند تر از قبل در میان اشخاص حفظ نماید. یکی از تجهیزات نوینی که امروزه برای رنگ امیزی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد غلطک است.

 

غلطک طرح دار در نقاشــی ساختمان

 

نقاشی های ساختمانی متنوع به همراه دیگر سرویس ها و فن های نقاشی، از غلطک های طرح دار به علت ظرافت و زیبایی کار و گوناگونی زیاد بسیار پر مخاطب می باشند هم استفاده می نمایند. نقاشی مربوط به ساختمان با این گونه غلطک ها یکی از شیوه های مدرن در صنعت رنگ آمیزی ساختمان است که افزون بر ظرافت و سطح کیفی از نظر قیمت نسبت به دیگر تجهیزات زیبا سازی محیط ارزان تر و به صرفه تر است.

 

آشنایی با انواع غلطک های رنگ آمیزی ساختمان

غلطک یکی از تجهیزات کاربردی در نقاشی ساختمان به شمار می آید. غلطک حاوی یک استوانه روکش دار و همچنین یک دستگیره که با مقداری پیچ و تاب به هم وصل شده اند. برای آمیختن قسمت رویه غلطک که همانند قلم مو با ملاحظه به گونه رنگ و کارایی آن متنوع است، سینی بزرگی برای آن در نظر گرفته شده است.

غلطک ها در چند نوع متنوع در بازار پیدا می شوند که هریک برای رنگ ویژه ای در نظر گرفته می شوند.

•یکی از انواع غلطک های نقاشی ساختمان غلطک رنگ پلاستیکی که ضخامت آن بیشتر از غلطک رنگ روغنی است، می باشد.

•غلطک های مخصوص رنگ اکریلیک که میان این دو گونه واقع شده است بدین مفهوم که نه ضخامت بیشتر و نه کمتر بلکه متوسط می باشند.

•یکی دیگر انواع غلطک های نقاشی ساختمان غلطک های ویژه پتینه کار و رنگ های طرح دار برآمده که دارای هواداران بسیاری است.

 

آشنایی با شیوه رنگ آمیزی ساختمان با غلطک طرح دار

اگر دیوار های خانه یا محل کار شما ساده است و دیگر برای شما تازگی ندارد و کسل کننده می باشد، در این صورت دوست دارید آن را تغییر دهید و نمودی متمایز به آن ببخشید بنابراین نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار را به شما توصیه می کنیم. رنگ آمیزی ساختمان با این روش می تواند جانشینی مطلوب برای دیوار پوش ها و کاغذ دیواری باشد.

 

اگر تمایل دارید خود شما وارد کار شوید و در پیرامون خود یک تنوع نوین ایجاد نمایید بسیار مطلوب است. ولی پیش از هر مبادرتی بهتر است توجه نمایید که نقاشی ساختمان با این گونه ابزار خیلی سخت تر و حساس تر از رنگ آمیزی با غلطک های ساده است و زیبایی منحصر به فردی دارد.

 

در نقاشی ساختمان گاهی برای زیبایی و ظرافت دیوار ها حتی سقف از ابزاری نظیر غلطک های طرح دار استفاده می کنند، این غلطک ها دارای یک محفظه و دو غلطک می باشند، یک غلطک ساده به همراه یک غلطک طرح دار می باشد.

 

ساز و کار اعمال این غلطک ها

غلطک ساده درون محفظه رنگ واقع می شود پس از اینکه طرح مدنظر خود را مشخص نمودید از صحیح و سالم بودن غلطک مطمئن شوید. غلطک طرح دار و ساده بایستی چسبیده به هم باشند و به آسانی بر روی دیوار یا سقف حرکت کنند.

 

در نقاشی ساختمان با این گونه غلطک ها بایستی پیش از اعمال طرح، نقاشی عادی و ساده ای به عنوان زیر ساز صورت گیرد و پس از خشک شدن رنگ، کار رنگ آمیزی با غلطک های طرح دار انجام شود. در این وهله، زمانی که غلطک ها را تمهید و به رنگ آغشته نمودید غلطک را روی کاغذی حرکت دهید تا رنگ های اضافی آن پاک شده و طرح به صورت مطلوبی روی بخش مد نظر به جای بماند.

 

نکات لازم در خصوص استفاده از غلطک طرح دار

ی باشد و در زمان اعمال بایستی به این مسئله مهم دقت نمایید که طرح های هر صف به یک صورت و با فاصله های معینی در کنار هم واقع شوند. برای آسانی این عمل به شما پیشنهاد می کنیم که بر روی غلطک یک نشانه بگذارید و در هر صف که از آن نشانه کار خود را آغاز نمایید تا طرح ها در یک صف و مرتب در کنار هم قرار گیرند.

 

اگر برای نخستین بار است که غلطک های طرح دار به کار می گیرید مطلوب است پیش از اعمال بر روی سطوح اصلی، چند مرتبه بصورت آزمایشی روی سطوح دیگر آن را تست کنید زیرا اگر در زمان کار غلطک لیز بخورد رنگ موجود روی ان بر روی دیوار توزیع می شود و کار خراب می شود.

 

نکات لازم در خصوص استفاده از غلطک طرح دار

قیمت اجرای نقاشی کردن ساختمان با غلطک های طرح دار

همواره پیش از اعمال کار نقاشی ساختمان نمی توان قیمت نهایی کار را بیان نمود. در اعمال کار با غلطک های طرح دار قیمت اجرا به میزان مسافت یا همان متراژ و طرح مشخص شده بستگی دارد و با دقت به این موارد معمولا قیمت ها متغیر است. اگرچه کار با غلطک های طرح دار به علت زیبایی، ظرافت و دشواری هایی که دارد در قیاس با غلطک های ساده از قیمت بیشتری برخوردار است.

ولی اگر دیوار های مدنظر شما احتیاج به زیرسازی نداشته باشد هزینه کار به صورت مطلوب تری به پایان می رسد. اگر می خواهید این کار بصورت حرفه ای انجام گیرد مثل این است که شما میخواهید برای خودتان تبلیغات در گوگل انجام بدهید و طرح های شما در یک ردیف و بصورت مرتب واقع شوند بهتر است کار را به استاد کاران ماهر و مجرب بسپارید تا فضایی زیبا برای شما به ارمغان آوردند.

پیشنهاد ما به شما

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button