رنگ آمیزی ساختمان سه بعدی

رنگ آمیزی ساختمان سه بعدی

نقاشی ساختمان سه بعدی با وضع خطای دیدی که تولید می کند جذابیت ویژه ای را به محیط درونی و بیرونی آپارتمان می دهد. اگر در پی دکوراسیونی جذاب و خاص برای ساختمان خود هستید مطلوب ترین آپشن همین نقاشی ۳ بعدی می باشد.

این گونه نقاشی ساختمان با گنجایش هایی که روی دیوار اجرا می شود جانی دوباره و زیبا را برای خانه ها به ارمغان می آورد. مقصود از این نوع رنگ آمیزی ساختمان به چالش کشیدن اذهان عمومی است. رنگ آمیزی که دیوار بی روح را جان می بخشد و حسی خوشایند از مشاهده آن به اعضای خانه می بخشد. داشتن یک فضای مثبت و آرام بخش می تواند عمده ترین نکته در هر خانه باشد.

 

رسم نقاشی کردن ساختمان سه بعدی بر روی دیوار

برای آغاز نقاشی ساختمان سه بعدی بر روی دیوار های درونی و بیرونی ساختمان بایستی به فاکتور هایی دقت نمود که عبارتند از:

 

الهام گرفتن از محیط

ایده گرفتن از پیرامون یک آپشن عمده برای برنامه ریزی تا نقاشی است. هماهنگ بودن مدل با پیرامون اطراف مسئله عمده ای است که پس از اجرای کار نبایستی حس خوشایند آن را از شما بگیرد یا پیرامونی منفی را برای شما ایجاد نماید.

برای مثال شما می توانید یک اتاق کوچک را در نظر بگیرید هنگامی که یک پنجره بزرگ را با یک مدل زیبای درونی برای آن تعیین می کنید نمودی منحصر به فرد به اتاق می بخشد. نقاشی ساختمان سه بعدی که در این اتاق به کار برده شده است سبب وضع محیطی بزرگ و آرامش بخش خواهد شد.

 

•آماده کردن سطح

دیوار برای آغاز نقاشی ساختمان سه بعدی بایستی دارای رویه صاف و همواری باشد. مطلوب ترین شیوه برای دارا بودن چنین سطح صافی، سمباده زنی دیوار است. اگر پس از این عمل بازهم رویه مورد نظر صاف نشد بهتر است آن را بتونه کاری نمود. زمانی که بتونه کاری بر روی سطح دیوار خشک شد از یک رنگ مات برای پوشش دهی رویه استفاده نمایید.

 

ابزار آلات لازم برای نقاشی سه بعدی

برای هر نوع رنگ آمیزی ساختمان چه درب و پنجره چه دیوار و سقف نیاز به ابزار هایی است که راحتی کار را فراهم نماید و نقاشی ساختمان سه بعدی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

•یکی از ابزار های نقاشی ساختمان سه بعدی قلم مو می باشد که به کارگیری از قلم مو با سطح کیفی عالی خیلی حائز اهمیت است. قلم مو های با سطح کیفی پایین خیلی زود خراب می شود و مواقعی که برای نقاشی از آن استفاده می نمایید به آسانی به دیوار مدنظر چسبیده می شود.

البته اگر رنگ به کار برده شده هم از سطح کیفی پایینی برخوردار باشد نشان قلم بر روی دیوار باقی می ماند.
•از عمده ترین ابزار نقاشی ساختمان سه بعدی که بسیار حائز اهمیت می باشد و بایستی در انتخاب آن دقت کافی را به خرج داد رنگ می باشد. مطلوب ترین رنگ های مورد نیاز برای انجام این نوع رنگ آمیزی رنگ های اکریلیک و لاتکس می باشد.

چون این نوع رنگ ها بر مبنای آب می باشند خواص تلفیق پذیری زیادی دارند و به سرعت خیلی زیادی خشک می شوند.

 

کاربرد های نقاشی کردن ساختمان 3 بعدی

احتمالا در دید نخست نقاشی ساختمان برای جذابیت، زیبایی و عکس گرفتن باشد ولی به جز حس خوشایند و لذت این گونه نقاشی در اماکن عمومی و خیابان ها می توان به کاربرد های نقاشی ساختمان ۳ بعدی در :

• طراحی دکوراسیون
•طراحی نمای بیرونی ساختمان
•طراحی داخلی
•تبلیغات
•و از دیگر کاربرد های این نقاشی در طراحی مجله و روزنامه و… اشاره نمود.

ولی این گونه نقاشی در ساختمان همانگونه که ذکر شد فقط مربوط به داخل آپارتمان نمی باشد بلکه می تواند برای ظاهر بیرونی ساختمان هم به کار برده شود.

 

رنگ آمیزی سه بعدی بر روی دیوار خانه

فرض نمایید در زاویه ای از خانه خویش نشسته اید و با مشاهده نمودن دیوار تا دور دست ها سفر نمایید. این گونه اعجازی فقط با به کارگیری رنگ آمیزی 3 بعدی بر روی دیوار مقدور است. در حال حاضر در برخی از بخش های خانه مدل ها و نقاشی های سه بعدی را به کار می گیرند.

این مدل و نقش و نگار ها نخست روی دیوار بیرونی ساختمان ها و در محیط های باز مورد اعمال واقع می شد اما امروزه در برخی از قسمت های خانه همانند دیوار اتاق پذیرایی، اتاق نشیمن یا حتی دیوار اتاق خواب نیز رویت می شود.

عبارت نقاشی ساختمان راجع به نقاشی هایی می باشد که اشخاص را کاملا گول می زند بدین منظور که مدل و نقاشی ها به گونه رسم می شوند که تماشاچی در دید اوا فریب می خورد و نقاشی را مانند یک کالبد دارای بعد می بیند، در صورتی که مدل روی یک رویه همواره ترسیم شده است اما ریزه کاری ها و خصوصیات آن به گونه ای دقیق و خلاقانه نقاشی شده اند که آدمی را قطعا به غلط می اندازد.

نقاشی ساختمان سه بعدی در دکوراسیون داخلی برای نخستین بار از یک متد نقاشی به اسم Trompe L’oeil القا گرفته شد. این عبارت فرانسوی به مفهوم فریب دادن چشم می باشد و برای نقاشی هایی مورد استفاده قرار می گیرد که نظاره گر را دستخوش خطای دید نماید و شخص تمثیلی را که روی رویه صاف ترسیم شده است را داری بعد و حجم ببیند.

 

ویژگی های نقاشی کردن ساختمان به صورت ۳ بعدی

نقاشی ساختمان سه بعدی افزون بر جذابیت های بصری و ایجاد نمود های ویژه و منحصر به فرد اکثرا اشخاص را متحیر می نمایند و به عبارتی فکر و فهم اشخاص را به شوخی و به بازی می گیرد. این گونه نقاشی در چشم و افکار آدم خطای دید ایجاد می نماید و این سبب می شود یک نقاشی برای ما کاملا طبیعی جلوه نماید در حقیقت اشخاصی که این مدل ها نقاشی می کنند مرز میان وهم و حقیقت را در نی نوردند.

استفاده از این الگو ها و تمثیل های سه بعدی در قسمت های درونی خانه باعث می شود که دیوار های ساده و بی روح ، نمودی منحصر به فرد بگیرند و قدرت فهم و خیال پردازی تماشاچی را تقویت بخشد.

پیشنهاد ما به شما

رنگ های گرم در مقابل رنگ های سرد

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است

ترکیب رنگ های گرم برای رنگ آمیزی چه قسمت هایی از خانه مناسب است رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

Call Now Button